rodokmeň.. je pokrvné príbuzenstvo.. chlape.. a ako tak pozerám. tak nekončí pri otcovi ale pestúnovi... a tým nemôže byť ten rodokmeň správny.. nech si píšeš čo chceš.. patriarchát nepustí.. veď v celej biblii je ČLOVEK len MUŽ.. a žena je žena.. nikdy nie je pomenovaná ČLOVEK.. a stvoril boh človeka.. na svoj obraz ho stvoril.. a potom sa mu uľútostilo, že j esám.. a stvoril mu-ženu.. ASI PRETO anglicky WHO-MANN.. :)....aj ježiš bol syn človeka.. a svoju matku volal ŽENA... to je pravá podstata vzťahu židov k rodine.. patriarchát už od ADAMA-- a koľko ľudí vyznáva vieru abraháma?? no asi 2 miliardy.. ale si predstav , že 5 a pol miliardy ju nevyznáva.. čo mám z toho usudzovať?? že to nie je tá pravá viera?? lebo ani polovička??

