onako osoba spolupracoval.. lebo jeho firmy mali podpísané zmluvy a on bral dividendy a zisk.. takže nie že nespolupracoval.. ako inak sa dá nazvať podpis zmlúv na dodávku tovarov?? a ich platenie?, a vytvorenie zisku počas tejto vojny?? no SPOLUPRÁCA cudzím slovom KOLABORACIA.. hotovo.. len podmáznutý právnik môže súhlasiť že nie.. on ked sa ríšskej moci nepáčilo , ž enieje na území ríše.. previedol svoje akcie naoko (1943) n asvojich blízkych s tým, že na požiadanie mu budú vrátené.. a nesmeli sa dediť pozostalými , ak by náhodou niekto z nich zomrel.. takže?? ako inak má vyzerať spolupráca?? ak nie takto?a je úplne jedno kde vtedy žil.. ak mal z toho vedomý prospech.. tak je to jasné.. aspoň mne sedliakovi.


