:D :D ano.. a mala byť tesne pod kriváňom.. na hranici čadca, žilina poprad..
:D :D ano.. a mala byť tesne pod kriváňom.. na hranici čadca, žilina poprad..
a keď sa im dali.. a madari si vzali svoje.... MALI SME SVATÝ POKOJ???? ty si asi neprečítal nič z historie?? nebol aaj napriek tomu tá druhá svetová vojna?? mala europa pokoj?? ano?? no já ti teda nevým maŕko.. asi jsem osprostěl.. . pupuššško.. to snád nemyslíš vážne.. ved už sa dávno ukázalo.. že nik nemal svatý pokoj.. takže aj keby to bolo ako píšeš v trianone .. aj tak by pokoj NIKDY nebol.. alebo nevieš čítať?? čo bolo od 1938 po 1945????
toto je onmoho väčšia nespravodlivosť ako benešove dekrety.. a to mníchovská zmluva http://www.military.cz/opevneni/mnichov.html
a toto je moje stanovisko k veci.. http://simon22.blog.pravda.sk/2013/05/18/pre…
a to, že kormidlo vôbec netuší, že benešove dekrety nie sú komunistické.. no čo už.. firhaňk cez oči už nikdy nedá dolu a bude vidieť všetko len a len rozmazane..
kormidlo.. baťa evidentne KOLABOROVAL s nemeckom.. a podporoval ho svojou výrobou.. nemôžem pochopiť, ako mohol niekto vyniesť rozsudok, že nie.. len preto, žežil v brazílii počas vojny.. a kto bral zisk z výroby na území protektorátu a slovenského štátu?? nie baťa?? takže ak pre nich vyrábal a bral zik.. to znamená že spolupracoval.. iným slovom KOLABOROVAL.. BODKA.. aj ked benešove dekréty nie sú zrkadlom spravodlivosti.. sú platné rovnako ako iné nespravodlivosti z historie.. takže nemá mať nárok an NIČ jeho potomstov, čo mu bolo na základe nich zabavené kapitalistickou vládou československa.. odsúdený bol v 1947 na 15 rokov a prepadnutie majetku.. to je všetko.. zasa zvíťazili peniaze.. bohatých ..
§ 6
Konečné vymezení hranic provede mezinárodní výbor. Tento výbor je oprávněn doporučit čtyřem mocnostem - Německu, Spojenému království, Francii a Itálii - v určitých výjimečných případech menší odchylky od přísně etnografického stanovení pásem, jež mají být převedena bez lidového hlasování.
§ 7
Zavede se opční právo pro přesídlení do odstoupených území a pro vystěhování z nich. Opce musí být provedena během šesti měsíců ode dne uzavření této dohody. Německo-československý výbor určí podrobnosti opce, uváží způsob, jak usnadnit výměnu obyvatelstva, a vyjasní základní otázky, které z této výměny vzniknou.
§ 8
Československá vláda propustí ve lhůtě čtyř týdnů ode dne uzavření této dohody sudetské Němce, kteří si toto propuštění přejí, ze svých vojenských a policejních jednotek. V téže lhůtě propustí československá vláda sudetoněmecké vězně, kteří si odpykávají tresty odnětí svobody za politické trestné činy.
Mnichov 29. září 1939 hitler, mussoliny, chamberlain, daladier
§ 4
Postupné obsazování převážně německých území německými oddíly započne 1. října. Čtyři územní úseky, označené na přiložené mapě, obsadí německé oddíly v tomto pořadí:
úsek označený I. - 1. a 2. října,
úsek označený II. - 2. a 3. října,
úsek označený III. - 3., 4. a 5. října,
úsek označený IV. - 6. a 7. října.
Výše uvedený mezinárodní výbor bez odkladu vymezí zbývající území převážně německého charakteru a německé oddíly je obsadí do 10. října.
§ 5
Mezinárodní výbor uvedený v § 3 určí území, v nichž se má provést lidové hlasování. Tato území budou až do skončení lidového hlasování obsazena mezinárodními jednotkami. Týž výbor určí způsob, jakým se má lidové hlasování provést, přičemž bude vycházet ze způsobu hlasování v Sársku. Výbor stanovení rovněž den, kdy se lidové hlasování bude konat; tento den nesmí být pozdější než konec listopadu.
Mníchovská dohoda.. toto je medzinárodné pávo v praxi.. prvá časť:
Německo, Spojené království, Francie a Itálie se shodly se zřetelem k dohodě, jíž bylo v podstatě dosaženo
o odstoupení sudetoněmeckého území,
na těchto podmínkách a způsobech tohoto odstoupení a na opatřeních, jež třeba proto učinit, a prohlašují, že podle této dohody je každý jednotlivě odpověden za kroky, které je třeba učinit, aby bylo zajištěno její provedení.
§ 1
Vyklizování započne 1. října.
§ 2
Spojené království, Francie a Itálie se shodují v tom, že vyklizení bude provedeno do 10. října, a to bez ničení jakýchkoli existujících zařízení, a že československá vláda je odpovědna za to, že vyklizení bude provedeno bez poškození uvedených zařízení.
§ 3
Podmínky vyklizení podrobně určí mezinárodní výbor, složený ze zástupců Německa, Spojeného království, France, Itálie a Československa.
a to čo predviedli nemci a maďari či poliaci v 1938 roku bolo podľa akého práva?? takže.. myslím si, ž e mníchový diktát a jeho realizácia okolitými susediacimi štátmi československa, bola omnoho väčším porušením medzinárodného práva ako benešove dekrety.. neúspešná.. súhlasíš?? alebo nie? Aké právo mali podpísať francúzi a angličania mníchovsk diktát o československu?? budem esa vracať k tomuto bodu?? lebo benešove dekréty sčasti nadväzovali práve na túto "nespravodlivosť " spáchanú na československu a jeho obyvateľov.. Bezostychu si maďari , nemci a poliaci vzali územie československa.. a nikoho sa nepýtali na medzinárodné právo.. HOTOVO..
okrem topánok vlastnil aj letecké závody.. ktoré vyrábali pre nemcov.. a asi takto sa vyhol nemcom.. :Říšskoněmecké orgány pochopitelně požadovaly vysvětlení, proč se majitel a šéf koncernu Jan Antonín Baťa zdržuje mimo území Říše. Jan Antonín Baťa se totiž od roku 1941 zdržoval v Brazílii.[64] Aby byli Němci uklidněni, převedl Jan Antonín 25% akcií firmy Baťa na Marii, vdovu po svém nevlastním bratrovi Tomáši Baťovi, a po sedmi procentech na Josefa Hlavničku, Dominika Čiperu, Františka Malotu, Hynka Baťu a Huga Vavrečku, z nichž každý podepsal závazek, že akcie na požádání Janu Antonínu Baťovi vrátí a že v případě smrti některého z nich zůstanou akcie nadále jen v rukou zbývajících osob.[65] Právě tento převod akcií se později mimo jiné stal předmětem sporu.-takže podľa uvedeného .. JEHO závody vyrábali v prospech ríše.. a on z toho bral peniaze.. hoci rozdelil akcie.. tak nechám na každom jednom či spolupracoval alebo nie.. fyzicky bol počas vojny v Brazílii-vycestoval v 1939 do USA
môj dedo pochádzal z moravy.. priženil sa na slovensko asi v 1930 roku, a po vzniku slovenského štátu sa zaviedlo do praxe heslo.. češi- židi ven... a aj sa tak konalo a dedo bol vyhodený z práce.. ako čech žiadnu inú nedostal,musel sa odsťahovať s celou svojou rodinou zo slovenska na moravu do protektorátu, hoci babka bola slovák aj deti boli slováci.. teraz mám ísť požadovať na súdy stratu, ktorú nám spôsobil slovenský štát na majetku mojich starých rodičov? ich majetok počas vojny pripadol iným.. nebola to fabrika.. ale ide o princíp.. majú všetci čo utrpeli vojnou príkorie právo na spravodlivosť?? NO NEMAJÚ... ja neviem kde je pravda.. a myslím si dokonca, že osobná pravda v takýchto prípadoch nie je ani na prvom mieste.. lebo sa stabilizovali povojnové pomery .. ak by nebolo vojny.. nik by baťovi nič nezhabal.. a to nevymysleli komunisti.. ako sa tu niekto snaží nahovoriť.. rovnako to bolo po prvej svetovej.. ten trianon.. a vida.. pri jeho spomienke je skoro celá slovač zajedno.
Pre upresnenie.. uznávam Tomáša Baťu ako jedného z najgeniálnejších podnikateľov , aký sa kedy narodil a pôsobil na území československa.. tu ide však o niečo viac.. ako len topánky, zvatie či nevzatie majetku. Tu ide o to, že takýmto krokom sa revidujú "benešove dekréty", ktoré vo svojej podstate ani spravodlivé byť nemohli, ale boli nevyhnutné, pre rýchle normalizovanie siutácie v pohraničných oblastiach československa. A ak sa urobí precedens s baťom.. kde sa to zastaví???? a to či kolaboroval alebo nie.. ak podpísal zmluvy s nemeckom.. a bral za výrobu zisk.. tak je samozrejmé že kolaboroval.. ak mu nemci fabriky zhabali a on nemal ani cent zisku z výrby v nich.. tak je samozrejmé že nekolaboroval.. NESPOLUPRACOVAL,.. to je obyčajný preklad toho slova kolaborácia... ale znova.. má to byť uzatvorená kapitola dejín, bez možnosti náprav krívd.. prečo?? NO LEBO kde sa zastavíme?? budeme vracať územie?to isté majetky.. najskôr prišli slováci o svoje.. potom maďari -KOŠICE napríklad .
peter turčiansky.. a ty zasa krásne prekrúcaš ako komunisti.. j asom nepísal ak vyrábala.. tak on kolaboroval.. ja som napísal.. ak mal podiel na ziskoch.. lebo.. bol mimo.. v USA.. ale jeho firmy pracovali.. a ak mal podpísané zmluvy s nemcom.. a bral podiely na zisku tak ako to nazvať?? ak mu fabriku zabrali a vyrábali tam nemci.. to je predsa úplne iná vec.. tak prosím neprekrúcaj.. ja som nič také nenapísal.. . lebo ty tvojim prekrúcaním nemáš vôbec ďaleko od tých procesov.. a teraz.. podla teba.. ak sa ukradli severné uhry maďarom z ich ríše.. tak im majú byť vrátené??takto to myslíš ?? lebo veľká morava bola česká.. a trvala okolo 70 rokov.. a potom tu boli pánmi maďari.. :)
si ako všetci politici ked sú v opozícii.. vidia aj ty vidíš.. všetky nespravodlivosti.. vieš čo sa robí zle.. ALE.. nevieš ako to robiť lepšie-.. kde vziať peniaze na tebou sľubované veci na vašej stránke.. predsa ak by sme odišli z EU, mali by sme HDP možno o polovičku menší.. lebo by okamžite pre daňové a colné zaťaženia odišli VŠETCI zahraniční investori.. nemali by dôvod u nás vyrábať ... reči, reči reči.. a ak prídete ku korytu, zabudnete čo bolo predtým zlé.. a budete to robiť rovnako.. lebo každému ide o seba a svoju rodinu..
máš to popletené.. arizácia bola za slovenského štátu majetku židov.. a nie na základe benešových dekrétov.. arizácia bola v rokoch 1939-1942 na slovensku.. viac.. napríklad tu..
http://www.upn.gov.sk/arizacie/fazy-arizacie …
takže?? prosím v svojom spravodlivom hneve.. nepleť pojmy z dojmy.. dobre??
mildson.. daj prosím citát o anjeloch či satanovi z MOJŽIŠA.. ie z nového zákona.. či knihy job.. mojžiš opísal stvorenie. tu sa rozplývate ako geniálne presne.. takže.. kde je tam opis stvorenia čo i len jediného anjela.. alebo satana?? ved je to presný opis stvorenia.. prosím citát z 5 kníh mojžišovych.. ďakujem
ak si si nevšimol ten maličký rozdiel.. baťa bol odsúdený v 1947.. a to o vláde komunistov nik ani nechyroval.. :) a reštitučné zákony sa týkajú nespravodlivo odobratého majetku v rokoch 1948 až 1989... nič viac
nedokončilo mi a poslao..:) takže . ak baťa nezarobil na obúvaní vojsk bojujúcich na strane nemecka ani cent.. tak nekolaboroval.. ale ak zarábal.. aj napriek tomu že bol v amerike.. tak?? konštatovanie súdu, že nekolaboroval, lebo bol mimo územia protektorátu či slovenského štátu.. je také polovičné.. to predsa nemôžu súdy myslieť vážne.. :)
karol.. daj odvolávku na GENEZIS.. kde sa hovorí o diablovi.. kde odpadol ten duchovný tvor.. čo ho spomínate.. dokonca.. v stvorení nie je opísané okrem človeka.. NIČ .. žiadna iná inteligentná bytosť.. ktorá by bola stvorená a zároveň by nebola človekom.. takže.. ak má biblia pravdu.. tak vy klamete.. lebo v opise stvorenia nie sú ani anjeli.. ani diabol.. ani nič im podobné.. alebo mojžiš na to zabudol???? ako sa to mohlo stať?? že židia žili v nevedomosti o zlom satanovi dlhé tisícročia???
mildson.. daj citát z genezis.. kde pri tvorení bol stvorený diabol alebo satan alebo iné zlo.. okrem človeka.. prosím daj citát.. vy máte radi citáty.. tak sem daj z 1knihy mojžišovej.. niečo o tej udalosti..ako vznikol satan, či zlo.. NIKDE to tam nenájdeš.. NIKDE
Odporúčame