rejpal.. boli označení.. ale ty si to teraz vztiahol iba na letectvo.. :) a kde boli zaradení?, boli samostatnou armádou?? NO NIE.. boli operačne zaradení do britských vzdušných aj pozemných síl.. a na východe do ruských síl.. ano ako samostatné jednotky.. národnostné.. ale v zostave armád, ktorých som písal.. v afrike bojovali a platilo československo ich výstroj.. v anglii jietali.. a platili sm eich výstroj.. a to sa nehovorilo verejne... oni nebojovali ako československá armáda.. oni bojovali v zostavách iných štátov..

