marius.. to je vývoj.. ale predsa nemôžem veriť tomu že mesiac je svetlo a svieti rovnako ako slnko.. a že oddeľuje deň od noci.. ked písali bibliu nemali ani predstavu čo je čo.. a vôbec ich nenapadlo že sú na oblohe neustále.. len ich raz vidia a inokedy nie.. tak preda nebudem tvrdiť že je to pravda len preto, že sa tak píše v biblii... to isté časť stvorenie.. nikde tam boh nestvoril VODU.. len sa jeho duch už vznášal nad prahlbinou.. a potom oddelil boh vody zeme od vôd na oblohe.. ale NIKDE ICH NESTVORIL.. to mám veriť že voda neexistuje?? lebo nebola stvorená?? ja nepátram po chybách.. ale ma rozčuluje, ak tu nejaká skupina ľudí tvrdí že celá biblia je neomylná.. lebo nám ju dal samotný BOH.. NIE.. tieto jednoduché príklady ukazujú, že aj v biblii sú chyby... ž eona tiež zodpovedá stupňu poznania doby v ktorej bola napísaná.. a netreba v nej hľadať leninské univerzum...rozum na všetko.. je to úžasná kniha.. zasluhuje si našu úctu..ale nie je neomylná..


