no hurá.. konečne si pochopila o čom tu celý čas píšem ADAMOVI.. že marxizmus je pekná teoria ale v praxi absolutne zlyhala.. pre ĽUDÍ.. len pre takú maličkosť.. lebo človek je sviňa čo si vždy všetko uľahčí a každý komunista mal bližšie košeľu ako kabát.. presne rovnako ako každý kapitalista.. takže to fungovať nemohlo.. dáš direktorovi školy .. rozdel odmeny podla práce učitelov.. a čo urobí?? rozdelí ich podla odučených rokov.. a hotovo.. aby si nik nesťažoval.. aby mali všetci rovnako čo rovnako dlho pracujú.. a toto nie je správne a robilo sa to v socíku a robí sa to aj v kapitalizme..podľa zásluhy? nie podľa rovnostárstva.. aby sme nezabudli.. bratovi a strýkovi dáme lepšiu funkciu.. aby sme mu mohli dávať viac, lebo vlastná krv.. a ešte kamarátom z dectva .. z dediny.. z vysokej školy.. lebo tým sa dá veriť.. toto bol socializmus.. a toto je aj dnešný kapitalizmus.. nie podľa schopností.. ale podľa znnámostí.. TEORIA je právna len ak uspela v praxi hovoril marx nie ja..


