apropo.. matuzalem teda zomrel pri začiatku potopy...
zdroj bibila mojžiš 1 kniha, 5:1-29.. adam mal 130 splodil SETa.. 150 ENOŠ 90 KENAN,70 mahallela..65Jered 162 Henoch..65 Matuzalem..187Lemach.. 182Noach... takže?? spolu len 1101 rokov.. od adama po noacha.. kde robím chybu.. je to presne podla mojžiša.. kniha prvá časť 5 verš 1 až 29.... prekvapivé?? no lebo nemôžet sťítavať ich VEK po smrť..ale vek do narodenia syna.. čo je tam zapísaný.. :) nesúhlasíš??
&´dakujem, že si uznal, že v sto rokoch sú max 4 generácie.. a tak si to preveď od ježiša po adama.. 75 generácií.. :) a vidíš koľko to bolo rokov.. takže stavitelia pyramíd neexistovali.. lebo ešte nebol adam.. :) lebo pyramídy začali stavať asi 2485 pred kristom..
nie.. deti sa rodili v 15 až 18tich.. ale skús si prepočítať tých dlhovekých od adama po NOAHA to bolo LEN 1101 podľa biblie.. a podľa tam uvedených údajov.. síce nedôveryhodných.. ale aj tak LEN 1101 rokov od adama sa narodil NOACH..
ale.. generácia sa počítalka ood narodenia ich syna.. lebo on žil a mal svoje deti aj napriek tomu že jeho otec žil akokoľvek dlho.. nevidíš čo ti hovorím.. nech by žil aj 900 rokov.. ale v dvadsiatich mal syna.. a ten mal potom svojho syna.. a už boli na svete TRI generácie .. napriek dlhovekosti prvého.. :)
jo ak by to počítali na lunárne mesiace, tak je tých 900 rokov len 32 dnešných 365,25 dňových rokov.. nezdá sa ti to pravdepodobné?? MNE ANO:.... lebo toľko sa v priemere dožívali ľudia v staroveku.. kto mal nad 50 tak bol obrovská vynimka..
vyjadri sa najskôr k počítaniu generácií.. vezmi si za príklad svoju rodinu.. koľko generácií mala v posledných sto rokoch?? to nie je otázka viery.. ale sedliackeho rozumu.. takže.. kolko generácií má tvoja rodina v posledných 100 rokoch??
čitateľ.. ved nerob zo seba hlupáka.. moja babka sa narodila 1914.. jej dcéra 1939 ja 1960 môj syn 1987.. a žili sme všetci v jednom dome.. teda koľko generácií?? ani nie v sto rokoch?? takže koľko rokov je na jednu generáciu?? a všade je to +-5 rokov rovnako.. a tí židia kedysi sa dožívali ešte menej ako my teraz.. na generáciu je MAX 30 rokov.. skôr 20 ako 30.... čo sa ti nezdá na tom výpočte?? že ste do dnešného dňa počítali generáciu od narodenia do úmrtia?? a nevedeli že je to sprostosť??
ak vezmem matúšov rodokmen tak 65x20(30) je 1300 až 1950 rokov.. ak vezmem lukášov tak 75x20(30)=1500 až 2250 rokov života predkov.. poslednému pridaj +30 rokov čo je vek 60.... ostatným pridať nemôžete , lebo sa generácie prekrývajú-.--.. a máte podla rodokmeňa.. koľko rokov je od adama k ježišovi.. nič viac.. :) a písať môžete čo chcete, lebo nikdy sa nerodí nasledujúca generácia v posledný rok života svojich rodičov.. NIKDY...
čitateľ.. t si sa narodil posledný rok života svojich rodičov?? a oni sa narodili tiež posledný rok života svojich rodičov??? ak ano.. vtedy máte pravdu... ale pochybujem že to j tak..
to je sedliacky rozum.. a nie encyklopedia že sa generácie prekrývajú.. na to ste neprišli??
spolu naraz žijú 3 až 4 generácie aj teraz.. prardičia, starí rodičia, rodičia.. ich deti a vnúčatá... viac asi nie.. ak je preimerný vek 82 rokov.. tak pre generáciu zostáva okolo 20 rokov.. ja som dal do výpočtu 30.. a preto 30x75=2250... takže čitateľ?? kde robím chybu?? ž nepočítam generáciu od narodenia po smrť??? ale to sa predsa nedá počítať.. lebo generácie sa prekrývajú.. alebo u vás nie,? rodíte sa v poslednom roku života svojich rodičov?? takto to myslíte?? :D
vypočítate si akýkoľvek blud a hned mu uveríte, len aby vám to zapasovalo do teorie neomylnosti biblie.. a to je chyba.. podla teb avšetci mali deti v šesťdesiatke.. a to neij emožné.. sem tam výnimka.. ale všetky generácie?? ved uznaj , že je to hlúposť.. a ty ju obhajuješ.. lebo v rodokmeni sa píše.. mal syna. atenmal syna.. takže max posledného môžeš započítať celý život.. ale nie ostatních.. lebo ten syn žil spolu s otcom.. a aj so svojim synom.. presne ako je tomu teraz.. 3 až 4 generácie žijú v rovnakom čase s posunom tých 20-30 rokov.. nič viac.. takže stále.. 75( t je ten lukášov dlhši rodokmeň a nie matúšov) x max 30= 2250 nič viac.. skôr menej..
ale to je zásadný omyl.. lebo generácia je max 30 rokov.. od tvojho narodenia.. po narodenie tvojho syna.. a nie po tvoju smrť.. chápeš ten rozdiel??
takže ab ysi nemusel dlho počítať. 75x302 =2250 a už vôbec nie 4000 rokov.. takže pola vás má ludstvo nie 6000 rokov ale nejakých 4000... lebo inak by nemali prvé deti max v 30rokoch.. ale ovela neskôr.. a to je smiešna predstava-..... pri počítaní generácií totiž nejde ani o tých nezmyselných 600 či 900 rokov že sa akože dožili.. ale o to.. kedy mali prvé dieťa.. a to malo zasa svoje dieťa.. takže 30 je úplné maximum.. pre výpočet..
75 generácií za 4000?? rokov,??? to by žili v priemere KOĽKO?? nezdá sa ti že je to úplná hlúposť?? ak jedna generácia má max tak 30 rokov.. skôr 25 ako 30... ak počítaj bratku.. a upozorňujem.. že generácia sa nepočíta od narodenia do smrti.. ale od narodenia jedinca do narodenia JEHO potomka.. .. spe ohlúpnutý predstavou, že všetko v bilii je prava.. preto ste schopný veriť aj somarine, že od adama je to len 6000 rokov.. len aby ste dokázali že ten údaj z biblie 75 generácií je pravdivý... no skús sem dať ten výpočet.. od adama po ježiša.. a uvidíme.. oki??
sám si to citoval..ako sa to ten boh predstavil?? na som JHVH... čítaj.. som ten ktorý som.... atd.. takže JHVH NIE JE MENO BOHA.. ale je to opis božskej večnosti a jedinečnosti.. ale v žiadnom prípade to nie je jeho OSOBNÉ MENO.. len vy si to neustále vysvetľujete že je to meno.. a on len povedal.. som ten ktorý som bol, som aj budem.. som večný a jeden a ten istý boh.. boh vašich dedov otcov vás aj vašic synov a vnukov.. stále som to ja.. jediný váš h´boh.. to odpovedal.. avy to dobre viete.. ale snažíte sa vydať túto SKRATKU OPISU za MENO:. a nie je to tak...
a posledné.. matúš dáva od dávida po ježiša iba 27 krokov rodokmeňa.. zatiaľ čo lukáš až 42... ak by bol jeden máriin a druhý jozefov NEMOHLI by sa stretnúť v rovnakom čase..
vedci PREDPOKLADAJÚ.. ale Lukáš jasne napísal... rodokmeň ježiša.. a prečo by neupozornil na to že napriek všetkým zvyklostiam on ho píše cez matku Máriu???? takže ak to tak nenapísal, tak to tak NEBOLO.. a písal rodokmeň podľa zvyklostí.. teda po meči.. ostatok je len špekulácia..
Odporúčame