viera nemá niš spoločné.. s "presným poznaním pravdy" inak by o nebola viera v boha.. v akomkoľvek náboženstve.. predsa nehovoríme o vieru fo fyziku či matematiku. a to ju tiež nepoznáme stále úplne.. a ani nebudeme.. a ty si dovolíš povedať že existuje presné poznanie pravdy.. tak KLAMEŠ samého seba a aj nás.. apropo.. prečo ak má niekto iný názor ho obviníš zo LŽI?? veď tvoje poznanie je viac na základe viery ako na základe dôkazov.. tak ako môžeš tvrdiť že niekto klame?? lebo NEVERÍ tak veľmi ako ty?? hlbokosť viery ešte neodzrkadľuje stupeň pravdivosti ... nie je možné aby si boh čo stvoril všetkých vybral JEDINÝ národ.. a ten potom mal nárok na všetko.. toto nemôže byť božím zámerom.. to je židovským výkladom history.. aby vedeli opodstatniť svoj nárok na územie a existenciu na ňom.. privlastňvanie si boha národmi a jednotlivými náboženstvami. to je to, čo robí najväčšie zlo na tomto svete.. nie neviera, ale viera v to.. že ten náš boh je jediný správny. a patrí nám..


