nie.. izrael a jeho ľud sú stále bohom vyvolaní.. a nikde nie je zmienka, že už to tak nie je.. to si len nahováraš, aby si sa ako nežid stal vyvoleným židovského boha.. nič viac a nič menej.. len sa klameš.. NIE SI VYVOLENÝ..
nie.. izrael a jeho ľud sú stále bohom vyvolaní.. a nikde nie je zmienka, že už to tak nie je.. to si len nahováraš, aby si sa ako nežid stal vyvoleným židovského boha.. nič viac a nič menej.. len sa klameš.. NIE SI VYVOLENÝ..
boh ochraňuje svojich ?? aj aj.. akosi sa mu nedarí.. lebo ak je toto najstarší národ na svete, a je ho len asi 14 milionov, tak ako ich to boh ochraňuje, že sa nemôžu ani rozmnožiť za 6000 rokov?? V izraeli ich žije asi len 8 millionov, ostatok všade po svete.. takto si ochranu nepredstavujem..
ostatok ukradol židom boha.. .. takže to nie sú tí najvernejší..
takže.. za posledných 10 rokov pribudla miliarda.. z a20 storočie sa zvýšil počet z 2,5mld na asi 6.. ideme dalej dozadu?? myslíš že nám vyjde od -4000.. číseko čo by bolo pravdepodobné?? :)
od -10 000 až po 1750 hovoria demografovia, že bol prírastok minimálny.. a určoval sa hlave periodami vojen a hladomorov.. ti emali väčší význam ako vojny.. lebo boli globálnejšie, zatiaľ čo konflikty boli lokálneho významu.. alebo dlhotrvajúce.. a postupné.. ale menšej intenzity ako hladomor.. :)
tak a teraz počítaj za púhych 4380 rokov sa z TROCH párov namnožilo 7 miliárd ľudí.. zdá sa ti to ok?? z aposledných 11 rokov nás pribudlo miliardu.. ale to ju robilo 6 MLD ľudí :)
asi si nečítal genesis.. lebo by si vedel.. že začalo adamom.. ale po potope sveta bol spasený len noach s jeho ženou a troma synmi a ich troma manželkami.. takže??? ako ej možné že od nich sa zaľudnila znova celá zem???? za tak krátky čas?? prečo sa ma snažíš zosmiešňovať?? dobre vieš o čom som písal.. a tyneodpovedáš.. prečo siu si dal učiteľ?? lepšie by pristalo IGNORANT- ZOSMIEŠŇOVATEĽ.. a nie učiteľ.. neobjasňuješ, nediskutuješ, len zosmiešňuješ.. mal som spočiatku o tebe lepšiu mienku..
to o narodení krista v roku -2 predsa napísal tvoj brat abddadon či ako sa volá.. nie ja.. ja sa ho len pýtam ako na to prišiel?? lebo ak mal ten herodes vraždiť nevinniatka, tak musel pri narodení ježiša ešte žiť.. a tak sa nemohol narodiť -2 ale aspoň -4 až -5.. to že mních čo zaviedol rok 0 sa pomýlil vie už aj pápež.. lebo to vydal terazky vo svojej knihe..
skús upresniť prečo?? ja som dal text.. ty len štek.. prečo??
a rovnaká je aj hlúposť o zaľudnení sveta od potopy pomocou TROCH párov.. skús upresniť kedy bola tá svetová potopa?? ak má ľudstvo 6000 rokov, tak kedy v tomto období??
niektoré biblické pravdy sú NEUDRŽATEĽNÉ.. ľahšie by sa ti žilo, ak by si to priznal aj s vašim vedením.. lebo vskutku tých 6000 rokov je somarina aká sa mohla považpvať za pravdu max tak ešte v stredoveku.. ale nie teraz.. rovnako postup stvorenia sveta.. absolútne neudržateľný.. jediné pravdivé tam je. že sa to neudialo naraz z ničoho nič, ale že to trvalo nejaké tie obdobia.. ale to je asi tak všetko.. a rozdenenie na 7 období aj vedecky.. no čo už.. dalo sa na viac ale aj na menej.. je to len a len ľudské delenie.. nič viac..
sám seba vyhlásiť za apoštola. to je také úprimné a priam božské..
koľko to stavali ten koráb?? si na to prišiel kde?? ved to by mali deti tak 40ročné.. ste čím ´dalej tým úsmevnejší ..:) hlúposti ako je interpretácia vami spresenných údajov je zarážajúca.. a ešte jedno páni.. ak mal noah-noe 600 rokov a len TROCH synov.. čo robil celú tú dobu??? a ak sa za jeho života nezachránil NIKTO okrem TROCH plodných párov ľudí.. ako to že znova zaplnili zem?? kedy to bola potopa v tej 6000 ročnej histórie ľudstva?? v ktorom roku máme začať počítať znova?
a pre teologa.. prezradíš konečne prečo si tu od 16.12. do 22.12 nenapísal ani čiaročku?? prečo si sa bál toho čo prísť NEMOHLO??? a prečo teraz znova len a len armagedon?? apropo.. ak bol za noema.. tak už iný nebude.. lebo boh povedal že bude pri jeho druhom príchode.. tak prečo neustále naň čakáš?? alebo bol za noema alebo nebol.. a ak nebol. prečo si si ho vymyslel??
len pre toho čo vie presne všetky dátumy..abddadona:
Herodes Veľký alebo Herodes I. (* okolo 73 pred Kr. – † marec 4 pred Kr., Jeruzalem) bol od 37 pred Kr. až do smrti kráľ Judey... takže .. kedy sa to ježiš narodil?? -2?? ano?? a ako to že už bol herodes dva roky mŕtvy?? to si teda tí evanjelisti vymysleli?? alebo sa ty abddadon jednoducho zasa ako vždy mýliš??
len pre toho čo vie presne všetky dátumy..
Herodes Veľký alebo Herodes I. (* okolo 73 pred Kr. – † marec 4 pred Kr., Jeruzalem) bol od 37 pred Kr. až do smrti kráľ Judey... takže .. kedy sa to ježiš narodil?? -2?? ano?? a ako to že už bol herodes dva roky mŕtvy?? to si teda tí evanjelisti vymysleli?? alebo sa ty abddadon jednoducho zasa ako vždy mýliš??
až na skutočnosť, že už roku -4 pred kristom.. nevládol herodes.. takže??
abaddon.. ja som ti zavesil oba rodokmene okolo jozefa.. ani v jedinom z dvoch NIE je mária ani jej línia.. prečo si vymýšľaš?? som ťa požiadaj.. ukáž mi toto tvoje tvrdenie v rodokmeni.. a ty nie a nie.. lebo?? niet čo ukázať, aby bolo potvrdené to tvoje.. v jednom končíme jozefom.. a v tom druhom jozefom začíname. a nie Máriou.. prečo sa klameš?? a aj nás??
toto sedí len ak je jozef OTCOM JEŽIŠA.. inak NIE.. nechápeš to?? ja nepopieram spojitosť rodokmeňov.. ale len to že JOZEF je na ich konci.. a jeho krv podľa tradície nemá NIČ S JEŽIŠOVOU...
abddadon.. ešte raz ťa prosím .. o čo teraz tvrdíš.. mi ukáž priamo v tom rodokmeni.. nie ako to robíš neustále.. na nejakých citátoch niekoho.. ale priamo v rodokmeni.. aj to tam bohužiaľ nevidím.. matúšov začína adamom a končí jozefom.. a lukášov začína jozefom a končí adamom.. ešte raz.. kde je tam mária?? ak je jozef pestún, tak kde je tam pokrvná línia od adama cez dávida po ježiša?? toto mi ukáž a nie tebou spomenuté citáty a večné omyly... nešpekuluj kto kde.. ale presne v tých rodokmeňoch mi to ukáž.. oba sú po meči( lebo ich prerobili kresťania) a nie po praslici ako by to robili židia.. už to by malo byť podozrivé.. či?? a ked ich robili.. tak ich nenapadlo, že jozef nie je otcom.. apreto oba končia od adama JOZEFOM.. až neskoršou manipuláciou cirkvi sa jozef stal len pestúnom a preto teraz NESEDIA.. ale to tí čo to prerobili .. zabudli.. taká maličkosť.. chybička se vloudila.. prepisovačom.. to je všetko..
Odporúčame