Nie je to " úbohé" a ani " slovenské", sú to celkom legitímne pocity, otázky a pochybnosti...To je tak, ako keby sme povedali, že nemal liezť s Čechom...lebo Tí svojich zranených parťákov opúšťajú častejšie, ako iní. Skôr ide o to do akej mieri a ako dlho sa poznali , aký mali priateľský vzťah, lebo na tie výpravy sa dnes dajú dokopy aj ľudia akoby na inzerát...Možno aj preto nebol český spolulezec motivovaný zachrániť druhého v zložitej situácii a po návrate pokojne so svojimi kamarátmi oslavoval...že zdolal horu a prežil ( hoci mu po ceste zomrel kamarát) ?! Možno aj preto si rodina údajne neželala, aby sa zúčastnil pohrebu.

