Naši predkovia tiež v Rusku boli 2x. V prvej aj 2. svetovej. Dokonca aj môj dedo.
Naši predkovia tiež v Rusku boli 2x. V prvej aj 2. svetovej. Dokonca aj môj dedo.
1. Neverím, že Rusko je hrozba, pretože NEMÁME NIČ čo by od nás potrebovali.
2. Žiadne princípy nestoja nad životmi ľudí
Na to, že Soroš neexistuje je dosť často citovaný.
Čo keby sa problém na Donbase riešil rovnako ako Kosovo. Je nejaký dôvod na to, že vtedy EÚ a USA boli na strane separatistov a dnes sú na strane štátu?
Ja vidím len jeden rozdiel, ale opravte ma. Protiruskosť a protisrbskosť.
Rád zmením názor pod váhou argumetov.
Scholz by mal ísť na front do prvej línie. Aj všetci, čo za cenu akýchkoľvek strát na životoch nechcú rokovať, lebo Putin. Všimli ste si, že už sa naši predstavitelia vyjadrujú, ako by sme boli s Ruskom vo vojne?
Keď to tak ďalej pôjde je to neodvratný koniec.
Toto naozaj rusobijci chcete?
Keď hovoríte pravdu, nemôže sa vám stať to, že sa dostanete do trápnej situácie, keď vaše jednotlivé výroky si začnú navzájom odporovať.
Keď klamete, nemôže sa stať, že po logickej úvahe sa nedá zistiť, že si vaše tvrdenia vlastne odporujú. Obranou proti tomu je spravidla politická korektnosť, ktorá do očí bijúce lživé tvrdenie presadzuje silou. Vyhadzovami z práce, trestnými stíhaniami, obvineniami z fašizmu, z nadŕžania Rusku, atď. Vyberte si.
Čím sa líši rozbitá Syrta od rozbitého Mariupolu. Len tým, že Syrta bola rozbitá viac. Čím sa líši Sýrčan od Ukrajinca.
Treba odsudzovať každú vojnu. Ale hlavne tú, do ktorej nás teraz tlačia. Naše mestá potom budú ako Mariupol. Nie je to naša vojna.
Jasné. Pani by si mala 5x znížiť plat. Príklady tiahnu.
Mnohí sa čudujú, čo sa to v USA deje. Poznáte tie westerny, kde nakoniec lumpi umrú a spravodlivosť vyhrá. Možno to v skutočnosti bolo naopak.
Nerovných ľudí rovnými urobil pan Colt.
... z filmu Hidalgo
Nie zbrane zabíjajú ľudí. To ľudia zabíjajú ľudí.
Furt si treba pamätať na Mníchov. To je etalón chovania západu k nám. Presne toto sa stane zas, keď sa im to hodí.
Embargo presadzujú tí, čo im ju až tak netreba. Jeden za všetkých a všetci za seba ....
....sledovanie exportu z 20 krajín do Ruska nám dáva vodítko. Tento export v apríli klesol o viac ako -50 percent." 2022 spred roka." Robin Brooks, hlavný ekonóm IIF...
Keď aj náš export do Ruska klesne o 50 percent, tak si môžeme medliť ruky .... či?
Alexej Navaľnyj patrí medzi ultranacionalistov a v zásadných otázkach nemá odlišné názory od Putina. Uvítal anexiu Krymu. Podporoval vojnu v Gruzínsku, vyzýval na vyhostenie Gruzíncov z Ruska a používal na nich hanlivé, podľa niektorých pozorovateľov až rasistické výroky (nazval ich hlodavcami). Burcuje za anexiu Podnesterska. Navrhuje ukončiť federálne dotácie Čečencom a iným menšinám. Má silné protimigrantské názory a zúčastnil sa na každom jednom tzv. Ruskom pochode, ktorý spája všetky ultranacionalistické prúdy vrátane fašistov. Podporuje deportáciu nelegálnych prisťahovalcov a zavedenie vízového režimu pre krajiny strednej Ázie. Zároveň schvaľuje Stalinovu politiku deportácií etnických skupín v rámci bývalého Sovietskeho zväzu. Jeho názory ruských liberálov poburujú.
Aj 30-ročná vojna sa skončila iba preto, lebo si povedali dosť. Princípy musia ustúpiť, keď ide o masy ľudských obetí.
V neposlednom rade je treba prihliadnuť aj na to, či rusky hovoriaci Ukrajinci na Donbase skutočne chcú žiť na Ukrajine. Po vyhláseniach ukrajinských nacionalistov a po ich skutkoch vám poviem, že mne by sa byť etnickým Rusom na Ukrajine ťažko dýchalo - veľmi mierne povedané. Etnických Rusov tam žije skutočne dosť.
Len si na okamih predstavte, žeby sme sa chovali k maďarskej menšine, ako sa to deje ruskej na Ukrajine či Pobaltí.
Nemysliteľné.
Pravdu máš. Skutočne je to tak. Len sa toho treba držať aj keď sa nejedná o Rusa. Napríklad odesský masaker....
Takže proti nevycvičeným Rusom Ukrajinci početne v prevahe prehrávajú....Také normálne
Zázrak, keď taká nevycvičená armáda postúpila oproti väčšej.....
Treba si vybrať čo je pravda. Fakty si nemôžu odporovať. Jedno je potom lož a luhár sa z nej usvedčí sám. Usvedčenému luhárovi verí iba hlupák.
Treba si vybrať. 1.Buď Rusi prehrávajú a sú v prdeli, alebo 2. sú hrozba, že po dobytí Ukrajiny budú postupovať na Západ.
Jedno aj druhé nemôže byť pravda.
I tak to darujú Ukrajine. Za potľapkanie po pleci.
Odporúčame