USA má inú taktiku, ale už je tu. Najprv zabrali časť námestia v Blave- čo bola neúcta až bezočivosť a potom závratnou rýchlosťou získali základne - ktoré podľa našej vlády síce nie sú základne, ale sú to miesta, kde bez povolenia USA nemôže ani slovenská polícia či iné štátne orgány. De facto teda sú. Až tak sa o nás USA nestará.
Kto trochu pozná šachy, ten dobre rozumie, čo sa to stalo.


