Problémy sa majú riešiť pomocou informácii zo súčasnosti - aktuálneho stavu čiže reality. Militantnosť kresťanstva v hlbokej minulosti je z dominantnej časti iba propaganda a aj keby to bola pravda, dnes už to pravda nie je.
Bez kresťanstva by sme nemali minulosť a dnes by EÚ neexistovala. Aj ty sám rozmýšľaš v kategóriách kresťanstva a myslíš si, že každý človek tak rozmýšľa. Kresťanstvo je ako tvoj jazyk. Bez neho by si nerozprával.
Tak ako v minulosti - rovnako aj dnes, napr.vojna vo Vietname - to vari bojovali kresťanskí križiaci, keď vyhubili dedinu - jednu z mála kresťanských dedín My Lei ? Alebo vari bombu na Hirošimu - jediné kresťanské mesto v Japonsku vari zhodili kresťania?
Nezabiješ nikto nezrušil. Tí čo to robia, sú z kresťanského hľadiska zločinci.


