13. dôchodok nikomu nezávidím, vyskúšajte si žiť z dvanástich a možno pochopíte načo je dobrých tých pár stoviek navyše.
A o "šetrení z 2. piliera" by som sa radšej nezmieňoval. Od jeho zavedenia naň ročne priplácame stovky miliónov. Viete kam sa podeli financie za prepytujem "privatizáciu" strategických energetických podnikov? Nuž, prežrali sme ich, od roku 2004 sme doňho ládovali 800 miliónov (a viac) ročne. Vďaka 2. pilieru sa presunuli na účty dôchodcovských správcovských spoločností.
2. pilier odkopíroval Mikloš z Chile. Bývalý chilský prezident Ricardo Lagos sa o ňom vyjadril v tom zmysle, že je to vynikajúci systém, ale len dovtedy, kým sa z neho nemusia vyplácať dôchodky.


