"Odbornici"
To je ten kroreho citujes nizsie, ktory tu budovu WTC dimenzoval na naraz jumbojetu, ktory ZACALI konstruovat po zacati vystavby tej budovy?
TO NEVIETE VYMYSLIET NIC LEPSIE?
"Odbornici"
To je ten kroreho citujes nizsie, ktory tu budovu WTC dimenzoval na naraz jumbojetu, ktory ZACALI konstruovat po zacati vystavby tej budovy?
TO NEVIETE VYMYSLIET NIC LEPSIE?
Kolko sa ti mali pokrutit, ktore a akym smerom?
Ked vies z hlavy nasimulovat pad zelezobetonu v takom prostredi a stakym poctom nosnikov tak uz iba cakaj nobelovku za vsetko!
:DDD
Preco potrebujes tu ocel tavit? Nestaci ked sa zmenia vlastnosti (nosnost)?
Kustik sa to cele meni. urcite si videl nejake pokrutene kolajnice ked je v lete teplo, vsak (je to casto aj na pravde, mozno aj na Sputniku)? Kolko je vtedy na slnku 45C? A kruti sa? Co to urobi po poskodeni ked ti tam bude horiet COKOLVEK? Dajme tomu ked sa to zohreje na 300C? Nepisem o tom ze sa to prestane spravat ako studena ocel a nosnost ti padne na 1/3...
Ked napisem takyto posudok, budem moct z toho zit? Ten chlap je GENIALNY! (!!)
WTC zacali stavat v 66 (predpokladam, ze planovat zacali skorej ;)
DIMENZOVALI tak aby odolali narazu, jumbojetu (Boeing 747 -vyvoj sa ZACAL v 66 a prvy rollout bol 68, 1. let v 69tom).
To mal fasa kristalovu gulu, alebo bol aj letecky inzinier a mal to zu vsetko v hlave :DDDDDDDDDDDDD
Ibaze nepotrebujes pretavenie a deformaciu z tepla, ale zmenu nosnych vlastnosti (aby neudrzali po poskodeni dalsich 12 poschodi nad sebou)
Tam sa dostanes najneskor pri 300-350 C ;)
Ine trpeli tiez, par ich potom museli zburat Fiterman Hall ... tam ale nehorelo, Bola poskodena statika z padu. Telephone Building museli opravit za ca. 1,4 miliardy (mala to nahnute na demolaciu... -nehorelo tam).
Videl som ako vyzara riadena demolacia. Opakovane (aj take ktore nesli na 1. pokus;). Aj som to pocul. Keby to niekto odpalil tak to svedkovia budu 100% popisovat. Mas to v zastavanom uzemi -cez ulicu dalsie baraky, keby si to riadene sundal a nikto by si nic nevsimol, a nic by nepreletelo ani cez ulicu tak si majster sveta (nebodaj by ti to nevyslo (ved nech to nelieta a tichuuuuucko) lebo nesmies pouzit pre istotu nic naviac...) To vsetko aby spadla aj 7.cka... SPROSTOSTI.
Ludia boli vsade naokolo, tazko zastavane uzemie, ozvena... To by bolo privela aj na Sputnik.
Neporovnavaj vyhorenie s poziarom po naraze (!) nalozeneho (!) natankovaneho (!) velkeho (!) dopravneho lietadla (!). Je to trapne.
Rovnako je trapne ked tu tahas veci, ktore spolu ABSOLUTNE (pre Teba: vobec) nesuvisia.
To vsak neberiem osobne, napisal by si to zrejme aj keby islo o stratenu macku, zdrazenie mlieka, zlacnenie mlieka, najdenie macky, zaciatok skolskeho roka, ukoncenie zjazdu veteranov, ...
ALE PRECO?
Aku nosnost ma poskodeny zvisly ocelovy nosnik ked okolo zalozis masivny poziar (riadna davka kerozinu) a nechas horiet, nesie 12 dalsich poschodi a poskodenie bolo sposobene nalozenym velkym dopravnym lietadlom?
To nieje poziar ako ked ti niekto podpali lizingovanu feldu z tretej ruky!
Zaklady (alebo budovy?) konstruovane na to aby odolali zrazkam natankovanych a nalozenych velkych dopravnych lietadiel!!
:DDDDDDDD
Ako by povedali v jednej nemenovanej velkej krajine: MADE MY DAY!
Lebo horelo kompletne 9 poschodi a dalsich 9 ciastocne a nikto to nehasil lebo bol trochu okolo chaos a dosli poziarnici? Ked podpalis 18 poschodi a nechas to dlhsie horiet, po tom co ti v bezprostrednej blizkosti drbnu 2 mrakodrapy a "trochu" to rozhodi statiku tak sa bude jednat o konspiraciu ked ti to padne? Tu padaju parkoviska este ked sa stavia a buraju nezastarale budovy, lebo zle zratane -tam mas poziar a 18 poschodiach, ktory nehasis a pochybujes ci to molhlo spadnut? Mohlo.
Mozne. Pri upgradoch na letecke licencie su podobne skoky bezne... Trochu teorie cez nejaku simulaciu, trochu lietania nech si neogrcaju budiky z 1. krat, a trochu "stastia" (nech ich nepodfukne, pocasie...). Korigujes aj pocas pristavania a pristavacia plocha je uzsia ako boli dvojicky ;)
Spickovy odbornik :D
Tu vyucovali statiku ludia hrdiaci sa tym ze im padali balkony a preto ucia
Kolko vazi 12 poschodi? Co sa stane ked tato hmotnost zatazi (s nejakym zrychlenim) 13.?
Malo to padat o 50% pomalsie :DDDDDDDDDDDDDDD
Drbe ti?
Vek stavby, uvolnena energia po naraze velkeho nalozeneho lietadla, mnozstvo kerozinu, hmotnost odrezanych podlazi, nadimenzovanie poziarnej ochrany...
Mozes si porovnat rano a vecer. TOTO TAKTO NIEEEEEE!
Nie v 89. Nalietavame stale. Je to taka stala linka.
Vola sa to obcianska spolocnost. To je to ked nemas priame financovanie s ustredneho vyboru statostrany! Priestor ma dostat iba Führer. A ked ho nedostane tak si ho vezme, nie???
nieco pre teba: http://www.psisvet.sk/index.php/spravodajstv…
Myslim, ze Kotlebove hliadky by mali strazit poriadok namiesto vlakov v okoli Krempasskej, ked su za tu slobodu slova!!!
Odporúčame