ale ano, socializmus skrachoval, ludia jednoducho prestali robit, ja sa na tu dobu velmi dobre pamatam, kazdy len bral ale robit to uz nie, bolo zopar ludi co naozaj robili ale masa ludi naozaj nic nerobila, ale chapali sme to akoze nemozu byt nezamestnani, jednoducho umela zamestnanost.zivotna uroven v 70-tich rokoch naozaj bola podstatne vyssia ako je dnes, ale to bolo vdaka lacnej rope z vychodu. stat bol velmi bohaty, lebo dokazal uzivit takmer 300 000 armadu, plnu vyzbroj a pod. ano stat bol naozaj ovela bohatsi ale uz sa schylovalo ku koncu....


