V TV reagoval na tieto plány analytik INES..a veľmi dobre reagoval. Povedal, že treba najskôr upraviť systém a že bez toho to nejde-čo je svätá pravda. Ľudia,ktorí nikdy neprišli do styku s tým, čo všetko si vyžaduje úradnícky aparát si to nedokážu predstaviť. A platí zásadná vec-ryba smrdí od hlavy-čiže od centrálnych orgánov. Niekde dole na konci reťazca si nejaký drobný úradník alebo štátny zamestnanec nevymýšľa tie neskutočné kraviny,ktoré u nás tvoria systém štátnej správy...práve naopak.On je ten, čo ich musí riešiť.Treba sa poobzerať po zahraničí a vytypovať si štáty,kde to funguje maximálne efektívne-prípadne sa inšpirovať praxou.A podľa toho upraviť systém a stanoviť normatívy na pracovné miesta.

