Ruskí okupanti sa pokúsia zničiť Kachovskú priehradu. Rozliaty Dneper im môže pomôcť
Obe strany tvrdia,že práve tá druhá je tá,ktorá chce zničiť Kachovskú priehradu. Ťažko povedať,ktorá strana klame. Rusi totiž z oblasti síce evakuujú civilov,ale zatiaľ nik nepotvrdil sťahovanie ruských vojsk. Roztrhnutá kachovská priehrada by Rusov v Chersone vytopila ako štence a pravdepodobne by ich dostala aj zo záporožskej jadrovej elektrárne-z nádrže by sa stratila voda a bolo by jednoduchšie ju obsadiť po zemi.Rusko chce elektráreň pripojiť na svoje energetické rozvody-týmto by tomu zabranili-elektráreň by asi stratila prístup k vode na chladenie a museli by ju odstaviť. Takže nie je pravda,že Ukrajina nemá čo získať. Na druhej strane ak chcú Rusi z oblasti ustúpiť tak by zatoepené územie z KAchovskej priehrady bolo veľmi dobré krytie.- ale iba na veľmi ,veľmi krátke obdobie.V každom prípade to boli Rusi,ktorý s obvinením prišli ako prvý-prehlásili,že Ukrajina ostreľuje priehradu s cieľom ju rozbiť a vytopiť CHerson,Kyjev iba kontroval,že Rusi ju zamínovali.