A keby oddelil zas by mu vyčítali že násilne trhá rodiny.
A keby oddelil zas by mu vyčítali že násilne trhá rodiny.
Ty nevieš čo sú tvrdé opatrenia. Tebe nik neobmedzil čas na nákup presnou hodinou ani nezakázal ísť do roboty, ani von z domu. ...
Minulotýždňové dobre čísla vzbudili u mnohých zdanie že nákazu už máme za sebou a tak národ poľavil v ostražitosti. Prispelo k tomu aj pekné počasie. Ľudia začali chodiť bez rúšok lebo sa im v nich na slnku vraj potí tvár, vytiahli bicykle, tretry... a všetci von a v skupinkách. V chatových oblastiach bežný obraz veľkej noci boli 2-3 rodiny na jednej chate. Samozrejme každý o sebe tvrdí že on určite nie je nakazený... Ale takých máme plné karanténne objekty a nemocnice (zatiaľ). Účet za to svojvoľné uvoľnenie prichádza teraz. A cigáni sú len cca tretina tých čísel, tak to netreba hádzať len na nich.
Včera to vysvetľovali, nemôžu predsa všetkým robiť výter tou istou vatovou tyčinkou lebo by len rozniesli nákazu. Pritom odber samotný je časovo veľmi náročná časť textu. A teda keď majú trebárs 10 vatovych tyčiniek ( vzoriek) potom musia spraviť 10 jednotlivých separacií RNA čo je tiež časovo náročná procedúra. Potom síce môžu tie jednotlivé separovane RNA spojiť do jedného testu, ale keďže ten test už nie je tak veľmi náročný a úzke hrdlo procesu je inde, nemá zmysel to tak robiť, keďže kapacita stíha. Čo nestíha sú odberové miesta a tímy.
A čo má byť ? Ja si tiež myslím že televízie to s tými reláciami na tému koronavirus preháňajú tak ako hovorí aj onkolog. Každá televízia dáva aspoň 2 x denne nejaký "špecial" a k tomu hodinovú tlačovku alebo aj dve. A pritom úplne stačia informácie v klasickych správach. Lenže novinári sa predháňajú v robení senzácii a je pre nich nesmierne dôležité oznámiť počet nakazených o minútu skôr ako konkurencia. Prípadne vyrobiť senzáciu z toho že niekto naschvál vykúpil droždie lebo je lacne aby vyvolal domino efekt. Nepodceňujem potrebu informovania keďže ide o vysoko nákazlivú chorobu na ktorú neexistuje overený liek, ale stačí to v rámci bežného spravodajstva.
Veď práve pendleri to sem nosia popri repatriantov, tak je správne ak ich budú testovať.
Videl som už niekde čísla koľko ľudí je aktuálne v nemocniciach a koľkí sa "liečia doma" takže taká štatistika existuje. Len neviem aká je presná, lebo to že niekto zavolá svojmu lekárovi že sa cíti byť chorý nevie nik ako lekár vyhodnotí. Každý deň sa niekde ľudia sťažujú že ich lekári nechcú dávať testovať ak nie sú chorí vážnejšie. A tiež nik nevie či to ten lekár vôbec niekde zaeviduje a ak áno, pod akú diagnózu. Lebo bez testovania by asi nemal automaticky písať COVID každému kto kašle a má teplotu.
V španielsku celkovo na všetky priciny zomrelo za minulý týždeň o 62% viac ľudí ako priemerne v minulosti. V Anglicku a Walese o cca 65%. Oficiálne čísla úmrtí na COVID sú oveľa nižšie a tento rozdiel zďaleka nenapĺňajú.
V mnohých štátoch po porovnaní všetkých úmrtí v roku 2020 s priemermi predchádzajúcich rokov prichádzajú na to, že COVID má na svedomí podstatne viac úmrtí než sa oficiálne uvádza. Dôvodom je jednak skutočnosť že bežne sa mŕtvi netestujú na COVID ani pitva sa nerobí bežne. Navyše hlásenia o úmrtiach nie sú nikde centralizované a tak sa štatistiky o počte úmrtí plnia so značným oneskorením. Mnohé štáty udávajú medzi obeťami COVID19 len pacientov ktorí umreli s potvrdenou nákazou priamo v nemocniciach. Ak niekto umrie doma alebo trebárs v domove dôchodcov, do tejto štatistiky sa nedostane vôbec, alebo s oneskorením až niekoľko týždňov. Revízie teda budú pribúdať. Medializoval sa Wu-Chan, ale revízie robí aj Británia, Taliansko, Francúzsko, Španielsko... Napr. v Španielsku od 17. do 11. apríla celkový počet úmrtí zo všetkých príčin bol 62% vyšší ako historický priemer.
V Talianskom okrese Bergamo sa napr. len za marec 2020 zvýšila celková úmrtnosť oproti marcu 2019 zvýšila takmer 6-nasobne. Potvrdené prípady reportovane ako úmrtia na COVID tvoria však len necelú polovicu z rozdielu medzi rokmi 2020 a 2019. Druhá cca polovica má síce oficiálnu príčinu uvedenú inú ako COVID, ale len preto že ich nik netestoval a teda COVID u nich nebol dokázaný.
To znamená že zverejňovať ?úmrtnosť na "iné ochorenia" prakticky nemá výpovednú hodnotu, lebo ani u nás sa nevykonáva ani pitva každého mŕtveho, ani testovanie mŕtvych na COVID. Takže kľudne aj u nás môžu rôzni ľudia umierať v dôsledku nákazy na COVID, len sa o tom nevie. A celková bilancia obetí vírusu sa ukáže až keď sa porovná nárast všetkých úmrtí za rok 2020 oproti priemeru predchádzajúcich rokov.
To je blbosť, výskumy už dokázali jednak možnosť opätovnej nákazy, a tiež to že má niekto protilátky môže znamenať skôr to že je nakazený, chorobu prenáša ale on sám má mierny alebo veľmi ľahký priebeh bez príznakov. A pritom chorobu prenáša. Takže MUSI byť v karanténe.
Závažná informácia (ktorú už potvrdila aj WHO) je, že nie všetci nakazení tvoria protilátky. Je na Pravde o tom aj iný článok. To znamená že tieto testy treba interpretovať tak, že ak vyjde test pozitívny, je človek nakazený s vysokou pravdepodobnosťou, ale ak test vyjde negatívny, neznamená to že je zdravý a chorobu neprenáša. Teda nie že by testy boli nekvalitné, ale ak raz si nakazený nevytvára protilátky, nemajú čo detekovať a preto sú ich negatívne výsledky nespoľahlivé a môžu navodiť falošnú ilúziu neinfekčnosti testovaného.
Cyklisti sa nevedia správať, väčšina z nich nemá rúška vôbec, alebo len formálne na brade. Jazdia pritom v blízkosti iných ľudí. A ešte sú aj drzí, včera som dvojicu keď kľučkovala pomedzi chodcov upozornil prečo nemajú rúška keď sú v meste, tak mi jeden z nich odpapuloval, že som mal chuť ho z toho bicykla zhodiť keby som sa nebál že ma nakazí.
Ja chápem že keď majú Rúško tak toľko nevládzu ( hlavne ak majú už začínajúci zápal pľúc a dýchavičnosť), ale vedci dokázali že cyklista rozširuje vírus až 20m za sebou, bežec do 10m v závislosti od fyzickej záťaže tak by mohli byť aspoň trochu ohľaduplní. Že nedodržujú dopravné predpisy a prechádza im to je jedna vec, ale že odtiahnu životy nákazou je na basu. Čo s tým spraví krížový štáb ?
"Trump na otázku, či by spomínané štáty mali opatrenia zmierniť, povedal: „Nie, ale niektoré rozhodnutia, ktoré tieto štáty prijali, zachádzajú príliš ďaleko.“"
Toho schyzofrenika by mali zatvoriť na psychiatriu a nie nechať riadiť štát. Zašlo to príliš ďaleko, ale mierniť to netreba.
Veď to mohli aj predtym a môžu aj teraz. Výdaj vo dverách nik nezrušil.
Zaujímavé, herci sa v každom časopise vystavujú aký majú krásny dom, aké róby nosia na aký ples, aké nosia značkové handry od ktorého návrhára, kde boli na exotickej dovolenke, kde na plastike, aké majú perfektné fáro... a po mesiaci doma už nemajú čo jesť ?
Tak potom veľmi dobre hrali doteraz ten svoj "úspech", alebo tak zle teraz hrajú tú svoju biedu.
Teba nenapadlo že môžu u nás niečo nakupovať?
" Česi sa možno nebudú musieť vzdať letných dovoleniek pri Jadranskom mori. Z piatkového rokovania českého premiéra Andreja Babiša s jeho chorvátskym partnerom Andrejom Plenkovičom vyplynulo, že obe krajiny sú tejto možnosti naklonené"
Mňa by skôr zaujímalo či si tam Chorvati pustia aj Talianov, lebo ak áno, tak taká dovolenka sa môže škaredo vypomstiť.
Vždy pre nich budeme len Ostblock. PretoEU nefunguje, že navzdory proklamaciam v nej sú si všetci rovní, ale tí na západe sú predsa len o niečo rovnejší.
Odporúčame