Oni sa čudujú že sa auta nepredávajú? Veď práve kvôli administratívnemu znižovaniu emisií ( reálna spotreba je úplne inde) sú nové autá zložité, drahé, poruchové a dlho nevydržia. Preto ľudia radšej jazdia na viac ako 10 ročných autách ktoré sú nenáročné na údržbu, je na nej dostatok dielcov a pri dostatočnej údržbe nejazdia aj cez 500 000 km bez väčších problémov. Stačilo by ľuďom vymeniť trebárs 20% áut s najvyššou spotrebou ( evidenciu štáty majú) povedzme nad 8l/ 100 km za auta s reálnou spotrebou 5-6 litrov na 100km. Dosiahli by tak úsporu v spotrebe 25% na 20% vozidiel čo by bolo pre ekológiu určite viac ako riešiť či auto vypúšťa 99g CO2 alebo 101g.

