Práve preto treba chodiť najkratšou cestou do roboty, najkratšou z roboty, a inak sedieť doma. Nezgrupovať sa ak to nie je nevyhnutné.
Práve preto treba chodiť najkratšou cestou do roboty, najkratšou z roboty, a inak sedieť doma. Nezgrupovať sa ak to nie je nevyhnutné.
Ja nikomu nezakazujem chodiť do práce, firmy robiť môžu, to ani nik nezakázal. Ale podporovať zgrupovanie sa, je cesta do pekla.
Ty si myslíš že sa to niekde štatisticky sleduje ? Pokiaľ nie je nariadená pitva, čo je len v prípade veľmi podozrivého úmrtia, skutočnú príčinu smrti nikto neskúma. Ak na tom netrvá polícia, alebo rodina, nemáš šancu zistiť kto na čo zomrel. Potom sa ľahko môže stať že keď sa uzavru štatistiky vyskočí ti zdanlivo nevysvetliteľný nárast úmrtí z "neurcenych" príčin ako v Talianskom regióne Bergamo, kde im celkova úmrtnosť za marec 2020 oproti marcu 2019 vyskočila takmer 6-nasobne, pričom potvrdený COVID vysvetľoval len polovicu nárastu. Orgány sa teda domnievajú, že mnoho ľudí umrelo doma, pričom na COVID neboli otestovaní, a teda ich smrť nikto nespojil s infekciou, ale vysoko pravdepodobne nakazení boli a malo to aj vplyv na ich úmrtie.
Prípad DSS Pezinok jasne dokazuje aký vysoko nákazlivý je COVID v uzavretých kolektívoch. Dúfam že už nikoho nenapadne rozprávať o potrebe uvoľniť opatrenia štýlom otvárania škôl, nákupných centier, fitnescentier a podobne.
Pred chvíľou som sa vrátil z obchodu a myslím že už ľuďom začína prepínať. Ulice plné ľudí ktorí sa len tak potulujú či už pešo alebo na bicykloch, dokonca aj v menších skupinkách, tvorených dokonca aj seniormi. Evidentne nejdú ani do práce / z práce ani na nákup nevyhnutného tovaru. Dúfam že dnešné čísla ľuďom trochu otvoria oči že to ešte zďaleka nemáme za sebou.
Cestujúci prichádzajúci na tokijské letisko Narita z krajiny, kde sa objavilo ochorenie COVID-19, musia po prílete stráviť v hale povinnú karanténu v lepenkovej škatuli, ktorá sa minimálne na dva dni stane ich posteľou.
Ešte sa niekto bude sťažovať na podmienky v štátnej karanténe ?
Kto by už veril nejakej falošnej líške ?
V Thajsku si nebol? Podobne indonézia, jedia úplne všetko čo sa hýbe.
Vyšší počet mŕtvych nemusí byť len v Číne:
Skutočný počet obetí COVID19 môže byť dvojnásobný oproti oficiálnym údajom.
V marci 2019 bola miera úmrtnosti v provincii Bergamo 19 na 100 000. V marci 2020 bola miera úmrtnosti 113 na 100 000, čo je takmer 6-násobok. Potvrdená miera úmrtnosti v regióne na Covid-19 vo výške 43 mŕtvych na 100 000 v regióne síce vysvetľuje veľkú časť z nárastu 94 mŕtvych (113 - 19) na 100 000 obyvateľov stále však zostáva nevysvetlený rozdiel zvyšných 51 na 100 000.
Ako možno túto medzeru vysvetliť?
Giorgio Gori, starosta hlavného mesta regiónu si myslí, že potvrdená štatistika úmrtia Covid-19 je len špičkou ľadovca. Podľa neho veľa obetí nie je súčasťou oficialnych správ, pretože zomreli doma.
Ľudia, ktorí zomreli skôr, ako mohli byť testovaní alebo skôr, ako sa dostali do nemocnice, mohli byť ľahko vylúčení z oficiálnych úmrtí na Covid-19.
Číňania nebudú platiť nič, ale USA nezaplatia Číne. Veď im dlhujú dosť. Ja na mieste Číňanov začnem predávať len na "predfakturu".
V ktorom obchode majú ? Ale takú čo sa dáva na ruky, a nie do žalúdka.
Cestoval som s cestovkami, aj na vlastnú päsť, rizika sú rovnaké. Rovnako ako cestovka môže skrachovať aj konkrétny hotel aj letecká spoločnosť. Priamo sa ma dotkol krach aeroliniek MALEV myslím že v roku 2010, 2 dni pred mojim odletom do Austrálie. Predajca leteniek Pelikan sa na mňa vtedy totálne vyprdol.
Tento rok pokrachuje po svete toho veľa.
V tejto situácii by šiel na dovolenku v tejto sezóne len samovrah. Slovensko je na tom relatívne dobre lebo vláda včas zasiahla, ale dovolenkové destinácie vírus pod kontrolu, ak sa nestane zázrak, do leta nedostanú. Určite bude všade tlak pootvárať hotely napriek riziku, lobbing bude silný. Takže sa to viaceré štáty rozhodnú risknúť, ešte môže byť veselo. Ďalšia vec je že v hoteloch a reštauráciách sa budú miešať ľudia z rozličných krajín, viac aj menej zodpovední.
Storno podmienky predsa museli byť písomné na zmluve, to sa nedá ústne.
Jedno pivo = jedno kura. Pivo v podniku sa aj u nás stáva luxusom.
Kto nič nerobí, nič nepokazí. Múdrovať dokáže každý. Tá štátna karanténa ochránila mnoho rizikových občanov. Nič lepšie nik zatiaľ nevymyslel. Žiaľ chýba sa môže stať. Ale keď už niekto riskonal 2 mesiace v Lombardsko, to riziko je prijateľné.
"maximálne členov domácnosti" to znamená bežne 3 a viac osôb, ak dodržiš pravidlá, čo nie je isté. Takže ten počet nie je výrazne nižší ako počet ľudí ktorých môže nakaziť v karanténe. Výhoda je, že v tej štátnej karanténe ich majú pod kontrolou aj je jednoduchšie ich testovať. Možno trochu diskomfort, ale každopádne je to bezpečnejšie ako tých ľudí voľné púšťať medzi národ.
Ak si platili odvody a nešpekulovali ako obísť systém, majú nárok na dotáciu alebo podporu v nezamestnanosti. Ak odvody neplatili, tak im treba. Riziko podnikania.
Európa míňa miliardy na to aby nové autá mali papierovú spotrebu 4 litre miesto piatich. Za všetky tie investované peniaze mohli vymeniť vsetky staré dodnes jazdiace auta so spotrebou cez 8 litrov ľuďom za novšie trebárs aj s reálnou spotrebou 6 litrov a dosiahli by oveľa väčšie zníženie emisií. Teraz sa ten chybný prístup prejavil naplno. Nové autá sú drahé, zložité, kazia sa a nič nevydržia. Preto ich ľudia nekupujú a radšej jazdia na jednoduchších starších autách z druhej ruky ktoré ešte niečo vydržia a ich údržba stojí zopár drobných.
Skutočný počet obetí COVID19 môže byť dvojnásobný oproti oficiálnym údajom.
V marci 2019 bola miera úmrtnosti v provincii Bergamo 19 na 100 000. V marci 2020 bola miera úmrtnosti 113 na 100 000, čo je takmer 6-násobok. Potvrdená miera úmrtnosti v regióne na Covid-19 vo výške 43 mŕtvych na 100 000 v regióne síce vysvetľuje veľkú časť z nárastu 94 mŕtvych (113 - 19) na 100 000 obyvateľov stále však zostáva nevysvetlený rozdiel zvyšných 51 na 100 000.
Ako možno túto medzeru vysvetliť?
Giorgio Gori, starosta hlavného mesta regiónu si myslí, že potvrdená štatistika úmrtia Covid-19 je len špičkou ľadovca. Podľa neho veľa obetí nie je súčasťou oficialnych správ, pretože zomreli doma.
Ľudia, ktorí zomreli skôr, ako mohli byť testovaní alebo skôr, ako sa dostali do nemocnice, mohli byť ľahko vylúčení z oficiálnych úmrtí na Covid-19.
Odporúčame