Štát ide financovať jednoizbové sro bez zamestnancov ? Tak to by potom im mala pribudnúť povinnosť platiť zdravotné a sociálne odvody aspoň z minima.
Štát ide financovať jednoizbové sro bez zamestnancov ? Tak to by potom im mala pribudnúť povinnosť platiť zdravotné a sociálne odvody aspoň z minima.
K tej ekonomike:
Najviac ľudí u nás pracuje v priemysle a ten štát nezatvoril. Podniky ktoré stoja nemajú odbyt alebo komponenty zo zahraničia. A to naša vláda nezmení.
Stavebníctvo nik nezatvoril. Stavebné firmy ktoré nepracujú tvrdia že nemajú dosť ľudí ( za to štát nemôže) alebo nemajú materiály zo zahraničia ( subdodávky) a za to tiež štát nemôže.
Poľnohospodárstvo nik nezatvoril, služby štátu fungujú až na školstvo, aj keď obmedzene.
Jediné čo štát zatvoril sú sukromne služby. Turizmus aj keby povolili nebude fungovať, lebo sú všade zavreté hranice a pochybujem že by dnes niekto cestoval dobrovoľne. Zostávajú obchody so spotrebným tovarom, reštaurácie, krčmy a salóny. Spotrebný tovar sa dá nakúpiť cez internet a to ostatné už našu ekonomiku nijako nevytrhne. Tak čo tu kto neustále má s potrebou otvoriť a reštartovať ekonomiku ? O čo ľudia menej minú na krčmy či kaderníčku, o to viac minú na potraviny a lieky. Takže dopad na ekonomiku +/- je vo výsledku NULA.
U nás by takého prezidenta slniečkárski ľudskoprávni aktivisti defenestrovali. Veď u nás je základné ľudské právo stretnúť sa na veľkonočné sviatky s celou rodinou na chate 300km od obydlia.
Oni mali Coronu už v 80tych rokoch?
Normálne von nechodia, len nevyhnutné. Rovnako do roboty len tí čo sú nevyhnutní. NZ má obyvateľov rovnako ako my, výhodou že im stačí uzavrieť letiská a prístavy.
Keby použil tie rychlotesty čo vysypal do Dunaja na pracovníkov DSS, zachytil by aspoň časť nakazených už skor a vedel by kde je problém. Hneď ako ich začal spochybňovať čom písal že využitie majú najmä tam kde treba rýchlo na veľkom počte ľudí skontrolovať či je medzi nimi nejaké percento nakazených.
Nový Zéland poráža koronavírus. Na dosiahnutie dobrých výsledkov stačilo desať dní karantény.
https://hnonline.sk/svet/2129618-novy-zeland…
Houston, máme problém, nedokážeme zatvoriť hranice ako NZ, ani zotrvat 10 dní v "blackoute".
Dobré ráno, to sa riešilo minulý týždeň...
Kde je tých 3000 testovaných denne? Za sviatky ani polovica z toho.
Nový Zéland poráža koronavírus. Na dosiahnutie dobrých výsledkov stačilo desať dní karantény.
https://hnonline.sk/svet/2129618-novy-zeland…
Houston, máme problém, nedokážeme zatvoriť hranice ako NZ, ani zotrvat 10 dní v "blackoute".
Nový Zéland poráža koronavírus. Na dosiahnutie dobrých výsledkov stačilo desať dní karantény.
https://hnonline.sk/svet/2129618-novy-zeland…
Houston, máme problém, nedokážeme zatvoriť hranice ako NZ, ani zotrvat 10 dní v "blackoute".
Že vojenská prehliadka bude tak či onak !
PS1 je Talianskej a PS2 Fínskej výroby.
Ak je ten stroj v záruke, nedá sa inak.
Preboha, len nie Sulík, lebo vymrieme všetci.
Keby mohli vychádzať ... a už sa nevrátiť... Tebe nedošlo že sú v Tom domove, lebo nemajú kam ísť ? Či majú žiť ako bezdomovci ?
Kto nič nerobí a nehovorí, nič nepokazí. A oni si nechcú pokaziť preferencie.
Zelenskyj ponúkol za vakcínu 920 000 eur, Trump Nemeckej firme ponúkal miliardu USD. Komu asi ti ukrajinskí vedci tu vakcínu predaju ak sa im ju podarí vyvinúť ?
Odporúčame