Cestovný ruch silne závisí od dopytu. A nič si nenahovarajme, po rekordných rokoch príde pokles. Ak teda bude menej klientov, je zbytočne držať umelo nad vodou súčasný počet cestoviek, hotelov a podobne. Na menšiu klientelu ich postačí menej. A ak sa o niekoľko rokov cestovný ruch oživý, trh už zabezpečí aj sám zvýšenie kapacity. Aj tak doteraz nariekali že nemajú dosť personálu. Keď bude menej podnikov, personálu bude už konečne dosť.

