Obavam sa ze nechapes preco je nutne dotovat v sucasnosti dochodky v prvom piliery, je to preto, ze z priebezneho prvehoí piliera sa odklonila cast z prichadzajucich dochodkovych odvodov do sukromnych dochodcovskych spolocnosti. Takze pre sucasnych dochodcov, tieto chybajuce peniaze musi stat nahradit z inych zdrojov. No a uz dnes je minimalny dochodok osobam, ktore su aj v druhom piliery doplacany cisto z prveho piliera a rovnako je tomu pri rodicovskom dochodku.
Ako pises, ze to nemusi byt priamou dotaciou, ved ja s tebou suhlasim, ze to nemusia urobit priamou dotaciou, ale co si mozem predstavit pod vetou "Štát by mal zatraktívniť sporenie v 2. a 3. pilieri tak, aby jednotlivci dostávali lepšie vypočítané doživotné renty. V súčasnosti to tak nie je vinou slabých výsledkov investičných aktivít správcov penzijných fondov". Podla mna je mnoho sposobov, ako to stat zariadi, ale v konecnom hladisku to zatraktivnenie bude zo statnych penazi.

