Nuž, aj KSS a KSČ vedeli, pečo je potrebné mať pod palcom prokuratúru a súdy..
Takže, KDH ide v šľapajách KSS a KSČ - aké tragikomické.....
Nuž, aj KSS a KSČ vedeli, pečo je potrebné mať pod palcom prokuratúru a súdy..
Takže, KDH ide v šľapajách KSS a KSČ - aké tragikomické.....
Nuž, môžeme si tak spola zo žartu poveda5 " zlatý socializmus..."
Viete prečo ?? Lebo tam sme vedeli, že na ÚV KSS je xy funkcinárov, na 3 krjských výboroch ich bolo zy, na 52 okresoch ich bolo ay - spolu ich bolo takých cca do 1500. A títo si boli istí, že budú vo funksiách " večne" a preto rozkrádali pomaličky - a ešte keď bolo najhoršie, bolo sa u koho posťažovať - potom padlo pár hláv a -išlo sa ďalej
Terajší politici nevedia, či vo funkcii budú zajtra a tak kradnú ako straky - roukrádajú už aj rozkradnuté....
A ak sa treba na niekoho sťažovať ?? tak môžeme ísť len do lampárne ...
Dnes máme 72 okresov, 8 krajov, máme štátnu a tiež regionálnu správu, takže oproti roku 1989, nám počet pracovníkov štátnej správy a samosprávy narástol 6 násobne !!!
A tak cca 5 500 000 občanov SR má na 1 obyvateľa najviac darmožráčov - politikov a byrokratov vo svete !!! Držíme guinessov rekord !! počte úradníkov a politikov na 1 občana , !!!
Financovanie cirkvi ?
Odluka cirkvi od štátu a nech si veriaci platia svoju cirekev sami , Aj Biblii sa hovorí o desitkoch
-Lv 27, 30 – 33 - Desiatky z úrody zasvätené Pánovi, Gn 28, 22 - Jakubov sľub Bohu odovzdávať desiatky zo všetkého, Mal 3, 8 – 10 Neprinášanie desiatkov = ukracovanie Boha
Takže , kto je veriaci a kto chodí do kostola, nech si svoju "vrchnosť " aj platí -
A cirkev by mala tiež platiť dane zo všetkého, čo predáva - čo nevyužíva pre svoju potrebu
Dane z pozemkov, nehnuteľností ...
Nuž, takíto páni riaditelia, a jemu podobní poslanci, ministri atd , sa riadia heslom :
Kto nekradne, okráda vlstnú rodinu !!
Cigána, či gadža zabásne polícia za krádež 10 eur, a takýchto " haj..lo .. v " ktorí v rukavičkách a podľa Zákona okrádajú štát a nás všetkých, takýmto sa dáva ešte " bolestné " na cestu -
90 000 Eur - mnohí zamestnaní slováci nezarobia ani za 20 rokov !! / žijúci z minimálnej mzdy /
Ak podobné platy majú aj ďaľší šéfovia vodární na Slovensku, tak sa vôbec nečudujem, že sa každoročne dvíhajú ceny vodného a stočného
Veď na takých nenažrancov, - finančných - a ko je Gemran treba riadne dvíhať ceny
Avšak, aj táto kauza je na niečo dobrá - aspoň sme sa dozvedeki, prečo sa musí každoročne zvyšovať vodné a stočné - KVôLI PLATOM šéfov amajiteľov vodárenských spoločností
Je načase, aby sa upravili stropy platov - pre všetkých riaditeľov a námestníkov smerom dole !!
A Ftáčnik by mal zatrhnúť odstupné pre Gemerana - Nakoniec, mali by ho vyhodiť na hodinu bez odstupného !!
Zaujímavé tvrdenie - a ako to, že Markíza, JoJka a ďaľšie Tv vedia vyžiť aj bez štátnych dotácií ??
Ak je problém v tom, že STV má obmedzenia ohľadne príjmov z platených reklám, to sa dá doriešiť..
Ale, čo je podstatné, STV je najlepší uspávací prostriedok !!
Nič nové, reprízy filmov , rozprávov dokonca už aj zo začiatku " totalitných" čias -
Vlastná tvorba je minimálna - ak je nejaká, tak predražená, a - škoda slov.
Načo riaditeľovi STV 5 000 eurový palt - začo ??
Zemková by mohla porovnať, že ako je možné, že rozhlas bol a je na tom dobre, hoci ho vytláča internet a td, a STV je stále v mínuse ??
Načo sú STV stovky zamestnancov, keď všetko si necháva robiť v súkromných spoločnostiach... áno, a sme pri tom podstatnom !!! Cez tieto súkromné firmy spolupracujúce s STV a vyrábajúce pre STV rôzne projekty, si managment STV ulieval a ulieva peniaze pre seba -- je to taký prepracovaný projekt žmýkania peňazí zo štátnej pokladnice do svojich vrecák
A je to !!
A ja by som na mieste toho vodiča podal trestné oznámenie na políciu SR, za poškodenie dobrej povesti, za stratu dôvery Tureckých úradov, za "sedenie v tureckej base " atd..
A žiadal by son odškodnenie v čo najvyššej výške - a keby som nepochodil u nás, obrátil by som sa na európsky súdny dvor - / to isté odporúčam aj dotyčnému, ktorého potopili za ministrovania Kaliňáka ako aj terajšiemu českému vodičovi /
No a Barak si môže debatovať priamo s prezidentom Číny - a keď bola u nás čínska vládna delegácia, to Miki a spol len kričali, načo je nám spolupráca s čínou
Aj Barak vie, že obchod s čínou je " zlatá žila" ekonomiky
To len naši hl..u.. páci nechcú pochopiť, že na Západ nevyvezieme ani tretinu toho, čo by sme mohli vyviesť do ruska, číny či ivých´ázijských krajím..
Prišli sme o miliardy Skk ,len preto, že v minulých vládach M.Dz. nejaký chmuľo. nechcel za nič na svete obchodovať s Ruskom a Čínou
Nuž, miesto v strede kruhového objazdu nie je dôstojné pre Cyrila a Metoda
Ešte sa čudujem, že sa nejakému "roduvernému" slovenskému maďarovi nepodarilo prejsť stredom objazdu nekakým kamiónom...Potom by už neboli žiadne problémy so sochou, ale problémy by mal konečne niekto zo slovenských ma´darov....
Nuž, máš pravdu v tom, že má "krátku " kožu, ale mýliš sa - ak žmurkne, otvorí sa jej r.... a všetci okolo to hneď zacítia ---
Nuž, ženy sú za väčšinou pádov "silných " mužov - prezidentov, či iných papalášov
Veď aj sovietsky Gorbi padol aj vďaka jeho Raise -ktorá chcela byť na úrovni a chcela mať všetko- naj....
Takže, stále plôatí to porekadlo že : Za všetkým treba vidieť ženu...
Sulík je najväčším žralokom tajto koalície - - chce pohltiť všetko, len aby ovládal čo najviac financií - a samozrejme, aby aj najviac od podnikateľov a výrobcov energií aj dostal / do vlastného vrecka /
Nuž, pán Zajac a spol - mohli by ste sa HANBIŤ !! - a teraz - mohli by ste nám povedať, čo ste dostali ako "odškodné" za to, že podporíte verejnú voľbu prokurátora ??
Tento Zajac je vlastne Vlk v koži baránka - tvári sa ako ľudomil, zástanca práva, ale... ale je to obyčajný vydieraž - vydriduch - ktorému ide len o to, aby získal On a jeho 3 súkmeňovci pre seba výhody, do vrecka peniaze, alebo iné všimné, Tí 4 z OKS sú hanbou Mostu -Híd hanbou poslancov
Nuž, ak si Fico zisti, kde a koľko poslancov koalície bude v nasledujúcich týždňoch na služobných cestách v zahraničí, či na dovolenke, a podarí sa mu zvolať zasadnutie parlamentu na vytypovaný čas, aj by sa mu to mohlo podariť, pokiaľ by ho podporil Slota a spol
Je najvyšší čas opäť Z LÚČIŤ terajšie 3 železničné spoločnosti do jednej !!
Zrušiť 2 riaditeľsrvá, znížiť počet THP pracovníkov a čo je najhlavnejšie , ministerstvo dopravy by malo komečne predložiť do vlády a následne do parlamentu Zákon, ktorým by sa všetka tranzitná preprava tovaru cez územie SR vykonávala po železnici !! / Rakúsko už prepravu tovaru po železnici pripravuje /Takisto preprava tovaru v SR , ktorá by bola na viac ako 100 km by mala ísť železnicami !!
Autoprepravcovia budú vyskakovať, ale : 1/ ušetria sa PHM 2/ zníži sa zaťaženie ciest a dialnic - dialnice a cesty nebude potrebné tak často vyspravovať - opravovať, 3/ zníži sa znečisťovania ovzdušia
4/ bude sa môcť zvýšiť počet zamestnancov železníc 5/ - ŽELEZNICE BUDÚ ZISKOVÉ
Nuž, pokiaľ táto vláda dokončí dialnicu z BA do KE, tak My východniari sa rýchlejšie dostaneme z BA do KE cez Maďarsko !!
To znamená, že Figeľ by mal spolupracovať s MR a stavať "privádzače na maďarské dialnice a potom sa zamerať na prepojenie dialníc - sever juh - poľské a maďarské dialnice prepojiť slovenskými - a bolo by to fajn ----
A na odbremenenie diaľníc prijať europsky Zákon - tranzitná kamionová preprava sa musí preorientovať na vlakovú nákladnú prepravu a hotovo !!!!!
fliperka,
nuž, ak českí a slovenskí lekári prednostne naplnia lekárske miesta v Nemecku, francii, či anglii, ba dokonca v USA ....tak už rusom a ukrajincom neostane nič iné, len ostať u nás... .
to, že si to nevidela neznamená, že to nie je..
ale .... všimni si, že čínska medicína = aj zdravá výživa,zdraviu prospešné cvičenia a bylinky atd -
teda celý komplex - u nás sa liečia, resp operujú už len následky niečoho, čo sa neliečilo, alebo zle liečilo.....
Nuž, s jedným sa musí súhlasiť - len pokuty naučia niektorých vodičov jazdiť normálne
ALE !! poznám pár podnikateľov, ktorí majú pripravené pár sto euro na palubovke zakaždým , keď jazdia -
Takže, na takýchto by pomohlo jedine 3x a dosť a po 3 vážnych priestupkoch / prekročenie povolenej rýchlosti napr. o 30 km/ hod - odobrať vodičák navždy
V roku 1983 som ležal v Moskovskej poliklinike - a musím povedať, že sestričky boli príjemné,lekári na úrovni a nemal som sa na čo sťažovať
Na rozdiel u nás, keď som v r. 2003 ležal v nemocnici, tak okrem jednej sestričky ostatné nestáli za veľa /po stránke ochoty a ododbornej stránke !/ a Doktori ?? Už som písal - ak chcete byť liečení ... tak... Vás čakám v kancelárii.....
Rožňavčania by mohli napísať o primárovi Inrterného oddelenia pánovi K......a tiež jeho synovi, ktorého si tam dosadil.../ .kým jeden veľmi dobrý doktor - z Afriky bol na dovolenke , synáčika dal na jeho miesto- / a doktorko z Afriky,hoci veľmi dobrý,po návrate sa musel porúčať - Teraz je ak sa nemýlim v KE a je mu lepšie ako pri primárovi K......om
Odporúčame