Šak a čo?
Nejeden "slušný" pravicový občan si teraz šúcha upotené dlane, veď zisk z dedičstva je lepší, než drotom do oka.
Šak a čo?
Nejeden "slušný" pravicový občan si teraz šúcha upotené dlane, veď zisk z dedičstva je lepší, než drotom do oka.
Ktohovie, ako by písali naši predkovia o vtedajších politikoch, ktorých my teraz velebíme.
Logicky!
To iba vypatlaná slovenská pravica si myslí, že strkaním sa do zadku USA sme niečo získali. Akurát tak veľké guľové!
Za rok a pol z nich vypadlo: lebo Fico, lebo Čentéš, lebo výmenné lístky, lebo prezident.
Za ten plat, no nech sa páči!
To je také osviežujúce prečítať si KONEČNE blog, ktorý má hlavu, pätu, aj myšlienku, že až sa mi veriť nechce, že som na Pravde :-)))
Vďaka!
To je pravda, ale ja som nikdy nebola voličkou HZDS, takže mne túto výtku neSMERuj.
U mňa je paradoxné to, že mám najviac kamarátov z SDKÚ. Dokonca boli aj v tých najvyšších funkciách, ale napriek tomu som to kamarátstvo nespájala s voľbami.
Pozri sa! Ak vznikne alternatíva, ktorá mi bude morálne rezonovať, nebudem mať problém prehodnotiť svoje voličské preferencie. Zatiaľ taká neexistuje!
A potom sa niekto čuduje, že pravicu má každý na smiech.
S Tebou ani z voza, ani na voz. Howk! Niet o čom!
Najprv treba začať s opätovným budovaním (hľadaním) etiky-morálky a spolupatričnosti, až potom môžeme zakladať spolky.
Ja som v tom príklade zabudla uviesť, že fabrika kvôli predraženým nákupom strojov skrachovala a z doliny sa stala hladová dolina. Ľudia sa z nej húfne sťahovali za prácou.
Toto sa v našom štáte dialo bežne a pomaly niet rodiny, ktorá ba takého "šťastlivca" nemala. Vtedajšia pravica (SDKÚ) týchto loptošov kryla a preto dopadla tak, ako dopadla.
Ľudia nie sú hlúpi, iba sa boja, aby neprišli aj o to málo, čo im ostalo.
Treba vytvoriť čestnú alternatívu a pôjdu za ňou.
Ibaže z vlastnej skúsenosti viem (a vedia to aj ľudia), že nech je iniciatíva akokoľvek čestná, vždy sa tam nasáčkujú nečestní a dobrú myšlienku zabijú.
Ktoré, konkrétne menovite? Veď MVK bolo úplne mimo realitu a Fokus za ním nezaostával.
Krátkozraké? Nie! Iba reálny pohľad na svet! Iba na základe odžitého človek vie porovnávať a vnímať veci.
Držím Vám palce!
Ja si však už vzdušné zámky nestaviam a snažím sa žiť pevne nohami na zemi.
Možno sa vám tento príklad nezdá rozkrádanie, ale ja to tak vnímam. Boli to špinavé peniaze, a takých pretieklo Slovenskom neúrekom.
Martin,
napíšem vám príklad, ako tento štát funguje.
Boli dvaja bratia, vyrastali v láske v jednej rodine. Vyštudovali tú istú školu zamestnali sa na takmer rovnakých pozíciach, s rovnakým platom, v tej istej fabrike. Jednému sa však podaril kapitálny úlovok. Nakúpil pre fabriku stroje, za ktoré mu dal zahraničný predajca státisícový bakšiš do vrecka.
Fabrika už neexistuje, ale bratia žijú vedľa seba v jednom meste. Ten s tým bakšišom je vážený občan, ten, ktorý žil slušne a poctivo je "socka" na pokraji chudoby.
A takto je rozdelený celý štát!
Martin,
polovica štátu sa podieľala na jeho rozkrádaní. Polovica! Znie Vám to divne? Uverte.
Práve táto polovica čuší a vždy bude čušať ako voš pod chrastou, pretože vie, že keby k niečomu došlo, má v rodine alebo okolí niekoho, kto nevie korektne dokázať pôvod svojho majetku.
Pošlú svojich blízkych do basy? Nebuďte smiešny. Radšej si užijú nakradnuté peniaze.
Tu niet inej cesty, iba vybudovať na zelenej lúke nejaký politický subjekt, ktorý bude natoľko čestný a dôveryhodný, že za nim ľudia pôjdu. Toto však na Slovensku nie je možné! My tu nemáme čestného a dôveryhodného človeka, ktorý má takú charizmu a prirodzenú autoritu, aby za nim ľudia išli.
A viete prečo ho nemáme? Pretože každý myslí predovšetkým na svoj osobný prospech a tomu podriaďuje všetko.
A kto tu má na seriózny prieskum? Všetci mu namerali takmer rovnako.
Odporúčame