Matovič kritizoval postoj SaS v otázke odluky cirkvi od štátu
Väčšinou máš pravdu.Treba však upresniť,že napríklad šport v podstate je financovaný zo súkromných peňazí,kultúra tiež.Štát prispieva na tieto aktivity minimálne aj to s podmienkou reprezentácie krajiny.Politické strany tie vyciciavajú štát poriadne,aj to iba od roku 1989.Pritom politické strany by mali žiť predovšetkým z členských príspevkov,prípadne aj z darov.Stačí si porovnať iné organizácie,napríklad poľovníkov,rybárov,dôchodcov,invalidov a podobné spolkyTí žijú zo svojich peňazí a pokiaľ dostanú niečo od štátu,nestačí to ani na telefonáty,nieto ešte na nejaké platy a predovšetkým na drahé autá,prípadne na nejaké nehnuteľnosti.O nejakých mimovládkach a podobných aktivitách je škoda aj hovoriť.To je oblasť "tureckého hospodárenia".