Ono s tými voľbami je to tak,že na zvolenie víťazov by stačilo to,ak by im odovzdali hlasy iba ich rodinní príslušníci a nikto iný by sa volieb nezúčastnil.Iné je to v prípade referenda.O hnutí OĽaNO sa dá povedať iba to,že je rozporuplné už to,či je to strana,alebo ozaj iba hnutie.Ani v jednom,ani v druhom prípade nemalo byť vôbec pripustené k voľbám vo forme kandidátov.Do parlamentu sa dá dostať v súčasnosti iba pod hlavičkou strany.Ak je OĽaNO hnutím,nemalo podľa platného zákona právo kandidovať vo voľbách.Ak je to strana,opäť nemalo právo kandidovať,lebo nespĺňa podmienky zákona o politických stranách.Nemá členskú základňu a hlavne nemá organizačnú štruktúru,ktorú zákon o politických stranách ustanovuje.Skutočnosť je taká,že OĽaNO je vo vláde a parlamente nezákonne.


