Toto je kľúčové - Maiga spochybňoval, že úmrtie známeho rozhlasového moderátora Júliusa Viršíka nesúvisí s očkovaním proti ochoreniu COVID-19, ktoré moderátor nedávno absolvoval . Lenže polícia sa do toho nemá čo starať. Na túto oblasť nie sú vôbec kompetentní. Keď - tak ministerstvo zdravotníctva, resp. nemocnica, kde Julo zomrel , by sa mohla cítiť dotknutá vlastne z obvinenia z klamstva - lebo oficiálne zomrel na problémy srdca. Ťažko predpokladať, že sa celý personál dá donútiť, aby držal hubu a niečo nevykecal - ak by zomrel na reakciu na očkovanie. Je zbytočné sa rozčuľovať, polícia je pevnou súčasťou vládnej junty – nech si tvrdí kto chce – čo chce.


