Nuž - všade na svete sa stáva, že nejakému mlaďasovi to "prepne" buď zo šikanovania, alebo z domnelých alebo aj nie - nespravodlivostí zo strany pedagógov a je tu tragédia. Lenže je malý predpoklad, že by to naraz "preplo" dvom naraz a vraždili pritom deti. Zrejme obom bolo jasné, že to asi neprežijú. A komu v tomto veku sa chce umierať len tak ? Tu je len jedna odpoveď - že ich myslenie bolo dokonale zmanipulované dákou ideológiou. Z autentických filmových záznamov z II.,sv. vojny je vidieť, že množstvo mladých už v 15 rokoch boli ochotní bojovať aj zomrieť za ideu nacizmu a Hitlera. A nielen ochotní aj tvrdo bojovali, zomierali a aj bez ľútosti vraždili. Rovnaký prístup mali aj mladí Japonci – zomrieť za cisára sa považovalo za česť a boli ochotní bojovať z mečmi a bambusovými palicami. A je pravdepodobné, že títo dvaja z Kazane mali zrejme tiež vymyté mozgy ideológiou, ktorá má v tom kraji široké zastúpenie. To chce principiálne len jedno - žiadne kvóty pre Slovensko...


