Totálny omyl totalitnej ideológie
Ja som netvrdil, že to v článku je. Neklamem. Len som to zovšeobecnil pre prípadnú reakciu - ktorú som už počul x-krát - presne v tom zmysle, ako som to napísal. Prepáč, ak sa ťa dotknem, ale pre mňa je Biblia (čítal som aj starý aj nový zákon) len a len kniha, ktorej autori nesledujú potrebu presného popisu historických udalostí ale záujmy nového náboženstva. Je dosť historických kníh v ktorých sa analyzujú jednotlivé pasáže starého a nového zákon a porovnávajú s dobovými zdrojmi z ktorých ich autori biblie čerpali. A veriaci nechcú vedieť ako to presne v histórii bolo - veria v to, čomu chcú veriť ... Teda aj viera, že z nemilosti božej jeho veličenstvo Ičo prvý prinesie Slovensku morálnu obrodu - je len to v čo chcú veriť - s realitou to však nemá nič spoločné.