Slovenská katolícka charita v područí tupého nažratého bachora.
Janko, nemáš šancu. Z veriacich ateistov nevyrobíš. Jednoducho oni toho boha, tú abstrakciu, ktorá ovláda a riadi tento svet vnútorne potrebujú. Ich psychika je tak nastavená prakticky od detstva - výchovou, denno-dennou manipuláciou ich povedomia, opakujúcimi sa rituálmi počas cirkevných sviatkov v domácnosti, v kostoloch. To sa dá už ťažko zmeniť. Bol som pracovne veľa krát v kostoloch (aj aj) a všímal som si reakcie veriacich počas bohoslužieb - hlavne tých s vyšším vzdelaním a predpokladaným vyšším IQ. Absolútna schizofrénia medzi tým ako fungujú v kostole a ako fungujú v civilnom živote. Zo začiatku mi to bolo divné ale potom mi došlo - že to nemá zmysel riešiť. Ja ako ateista nemám potrebu vyrábať z veriacich ateistov - len veľmi mi vadí to, ako sa oni o ateistoch vyjadrujú a často nás dávajú spolu s fašistami, komunistami, nacistami do jedného vreca - a to dosť nenávistne. Prečo - to by sa tu dalo dosť dlho rozoberať, niet placu.