Podľa Fica Soros financoval protesty. Naznačil sledovanie organizátorov štátom
Keď sa to tak vezme, tieto riadky sú len také maličké bitevné pole pre Sorosovcov a Antisorosovcov, prípadne Ficovcov a Antificovcov - samozrejme ostro sledované a okamžite upravované, ak by debata presahovala rámec toho, čo si prajú vlastníci média. Podstatne väčšie bitevné pole je to, čo sa rozkrútilo po vražde p. Kuciaka, a stále to trvá. Tam je neskutočne dôležitá nestrannosť vyšetrovateľov a ich odolnosť voči korupcii. Pre opozíciu je boj proti korupcii hlavným sloganom - ale korupcia je tam, kde sú peniaze, veľa peňazí. A aj organizácia všetkého, čo sa dialo po vražde, stála určite tiež veľa peňazí, určite to nebolo tak spontánne, ako vrešťala Ďuriška v televíznych debatách. Som neskutočne zvedavý na výsledky vyšetrovania - zrejme budú padať hlavy. Ak to má byť Kočner alebo aj Fico, ok. dočerta s nimi ale - logika vraví, že to fakt nebolo v ich záujme. ( teraz srandujem - vyšetrovatelia by si mali prečítať knihu o dejinách inkvizície, tam sú parádne rady ako na to).