Byl to bezbřehý NADNÁRODNÍ KAPITÁL, který prostřednictvím direktiv EU zcela ovládl hospodářský prostor EU. Pro jednotlivé členské země téměř není obrany a jsou mu vydány na milost. A tak se stalo, že tento kapitál měl zájem na LEVNÉ PRACOVNÍ SÍLE, kterou natahal do Evropy za účelem svých ZISKŮ. A tím se imigrace uměle stimulovala. Každý, kdo před tím varoval, byl označen za nacionalistu nebo zcela nelogicky za populistu.
U nás tato etapa probíhá dosud. Stačí se podívat, jak za nečinného přihlížení státu se prostřednictvím agentur zde najímá NEKVALIFIKOVANÁ PRACOVNÍ SÍLA Z MÉNĚ VYSPĚLÉ CIZINY. Když se podíváme na stavebnictví, tak vidíme, že bEZ NÍ SE NEDÁ KONKUROVAT. Politikům nevadí, že jde mnohdy o práci na černo a že se zde vytvářejí mafie, které za asistence státní moci dále okrádají otrocky vykořisťované dělníky.


