Akí sú Slováci - to môže opísať objektívne predovšetkým Neslovák. Podľa možnosti by to však nemal byť Maďar ani Čech, pretože ich vnímanie Slovákov je veľmi skreslené.
A mal by to byť človek, ktorý tu dlho žije.
Akí sú Slováci - to môže opísať objektívne predovšetkým Neslovák. Podľa možnosti by to však nemal byť Maďar ani Čech, pretože ich vnímanie Slovákov je veľmi skreslené.
A mal by to byť človek, ktorý tu dlho žije.
Nebudem to ďalej rozvádzať, ale tzv. pravičiari robia presný opak toho čo hlásajú - "šetrenie" teraz znamená nešetrenie (zaťaženie) do budúcnosti. Reformy neznamenajú nápravu, ale naopak pokazenie a deštrukciu - samozrejme takisto do budúcnosti.
Mečiar zadĺžil krajinu iba o 80% viac ako Čarnogurský (porovnanie 1992 a 1998), Dzurinda 7× viac ako Mečiar (1998 a 2004) a potom "splatil" časť dlhov čiže skončil 3,5 násobkom dlhu ako Mečiar (1998 a 2006), Fico končil približne 10× násobným dlhom ako Mečiar (1998 a 2010).
Kapitalizmus je priamo ekonomikou zadlženia - teda tvorbou nesplatiteľných dlhov. Aby som nezabudol - vraj "Dzurinda odlžoval po Mečiarovi", no Dzurinda "odlžoval" najmä sám po sebe a splatenie časti dlhu medzi rokmi 2004 až 2006 rozhodne nie je NIČ DOBRÉ! Je to len jeden falošný ukazovateľ, ktorý nevystihuje budúcu realitu - pretože keď predám zdroje (tzv. strategické podniky) ZÍSKAM SÍCE PENIAZE, ale FANTASTICKY ZAŤAŽÍM KRAJINU DO BUDÚCNOSTI - jednoducho hodujem teraz (lákam zahraničných investorov) a potom už nebudem mať začo hodovať - pretože zahraničný investori len zdanlivo (za cenu ďalšieho zadlžovania) "naplnia kasu".
Ghanský prezident bol kanibal? To si ho pletieš s etiópskym!
A ostatne - tie proamerické režimy BOLI VŽDY BRUTÁLNEJŠIE ako tie prosovietske - Afrika, Stredná Amerika, či Ázia.
Proste Američania, Angličania, Francúzi a ďalší sa vôbec nesnažili kohokoľvek "vychovávať" k demokracii, zaujímali ich v neznámych končinách predovšetkým:
1) lacné suroviny
2) mlynček na mäso - masa poslušných čiernych, či šikmookých vojakov, bojujúcich proti iným čiernym a šikmookým vojakom bojujúcich na tej sovietskej strane.
V r. 1923 Francúzi pomerne poľahky obsadili časť Porýnia, nemecká armáda musela predtým ODOVZDAŤ 1/3 všetkých zbraní.
V r. 1932 a 1933 Poliaci VYVOLÁVALI INCIDENTY proti Nemcom a vyhrážali sa pochodom na Berlín. Podľa mňa vtedy mali veľké nádeje - pretože poľská armáda bola v r. 1933 asi 3× väčšia ako tá nemecká.
Vtedy to bol HITLER, čo ŽOBRONIL o dohodu s Poľskom. A Poliaci si VYBRALI radšej na konci r. 1933 dohodu s Nemeckom proti Sovietskemu Zväzu, ako dohodu so Sovietskym Zväzom proti Nemecku. Stalo sa tak v januári 1934 (zmluva Lipski-Neurath), hoci Hitler ešte v novembri 1933 navrhoval aj dohody Francúzsku a Československu vyslancovi ČSR v Nemecku V. Masnému (zmluva Neurath-Laval a Neurath-Beneš).
Vadí mi Gašparovič ako prezident. Je veľmi slabý. Ustupuje nepriateľom Slovenska (na rokovaní Vyšehrádskej 4-ky to je občas vidieť).
Ale i tak je O TRIEDU LEPŠÍ ako by bola "prezidentka" Radičová...
J&T napríklad vlastní aj veľký podiel televízie JOJ.
A čo vari JOJ kope za Smer?
Teda J&T bol pre Smer "len" obchodný partner - nič viac.
Pre menej chápavých: J&T nevlastní Smer a Smer nevlastní J&T.
Jednoducho "návšteva" Počiatka na jachte J&T bola zneužitá na propagandu, či skôr pošpinenie niekoho a niečoho.
No a vy hlupáci len sa zbavte všetkého, čo vlastní J&T, Penta group, Drúkos a čo ja viem aká ešte skupina, v nádeji, že kohosi vplyv oslabíte. Vlastne ste sa mali zbaviť toho už dávno!
No, ja sa zasa zbavím džínsov Levi-Strauss ale napríklad aj jogurtov Danone - tieto spoločnosti podporujú agresie Izraela...
Útok na škodnou eura začal
Americké RATINGOVÉ agentury Evropě jen škodí, neboť to byly ratingové firmy, které pomáhaly americkým bankám vyvézt do Evropy jejich americké TOXICKÉ úvěry. Ratingová FALEŠNÁ doporučení stály Evropu stovky miliard eur, které si do kapes strčili společně americké banky, američtí manažeři a vlastníci amerických finančních kolosů. Některé americké, ale i neamerické banky a jejich šéfové se už dostali do hledáčku TRESTNÍ mašinérie (Bank of America, Goldman Sachs, švýcarská USB), ale finanční SPEKULANTI si s písní „já nic, já muzikant“ evropské peníze zvesela užívají. Stejně tak „Jago“ celé operace, tj. ratingové agentury. Těch si nikdo ani nevšiml. O auditorských firmách ani nemluvě.
Je asi nutné si hned na počátku vysvětlit, co vlastně rating (založen 1909 Johnem Moodym) vlastně znamená. Je to jakási forma znaleckého ohodnocení jak firem, tak i států. Zatímco firmy si jej musí zaplatit, státy jsou hodnoceny ZDARMA. Ovšem podle KRITERÍ, která nikdo NEZNÁ.
Keby si netáral prosím ťa!
NEEXISTUJE koloniálne obdobie a "postkoloniálne" (teda dnešné) obdobie. Jediné čo sa zmenilo, že predtým si koloniálne mocnosti rozdelili územia medzi sebou (aj bojovali o ne medzi sebou) - dnes musia o zvolenie k rabovaniu ("výhodnými" zmluvami s diktátormi a náčelníkmi) požiadať Ameriku.
Áno, Amerika (vláda USA - viditeľná aj neviditeľná) musí vedieť o KAŽDOM PRDE ktorý voči krajine XY v Afrike podniknú Angličania, Francúzi, Španieli...
A čo sa týka obetí - opäť nemáš pravdu - pod koloniálnou nadvládou Anglicka zahynuli len v Indii desiatky miliónov ľudí od hladu - NÁSILNÉ VYVLASTŇOVANIE. Ďalšie milióny v Afrike v 19. stor. no a napríklad v Írsku tiež pár miliónov.
Dnes je to podobné - klany a národy Afriky NEBOJUJÚ medzi sebou pre zábavu, ale PRE ZÁUJMY západných krajín.
A že to vravíš práve ty!
A absolútne od veci. Lepšie by bolo toto, buď: "Baťuškovia" vyhlásia, že:
1) Dlh bude možné čerpať 2-násobne väčší ako doteraz
2) Veľmi zadlžené krajiny opustia buď eurozónu, alebo im bude odoprená "pomoc" zo Svetovej Banky, MMF, budú vylúčení z OECD, a podobne - a nech sa trápia sami
3) Časť ich dlhov sa VYMAŽE (známymi metódami)
Ktosi tu napísal: "Ja chcem ísť radšej do pekla, mať večný život nie je nič dobré".
V poriadku, tí čo nechcú nech žijú život naplno tu. Nech žijú kým im to Boh dovolí.
Ale mali by ste vedieť, že odmena (teda: večný život) NEBUDE NUDNÁ.
Nebude to tak, že preživší sa budú DONEKONEČNA PRECHÁDZAŤ v nejakej krásnej záhrade a podobne.
Boh nás aj po zničení a obnovení Zeme bude viesť k vyššiemu poznaniu - skrátka, NEBUDE TU NUDA.
P.S.: Nerobím nikomu nábor, len vysvetľujem, čo poznám.
Hm, kveto - Vaša armáda, teda armáda predkov miklošov a dzurindov?
Čo tak spomenúť, že až 70% československého pozemného vojska vo Francúzsku v r. 1938 tvorili Slováci.
Hľa, kto zostal sedieť doma - Česi a naopak kto išiel bojovať PROTI FAŠIZMU - Slováci, hoci boli 3× menším národom ako Česi.
O SNP ani nehovoriac, Česi mali akurát tak 3-dňové pražské povstanie v máji...
A veru pravdu máš - podľa namodralých: čo Slovák to klientelista! Veď ako si len môže DOVOLIŤ stavať tak PREDRAŽENE. To určite išla časť peňazí niekomu do vrecka za neprácu. To, že používa staršie technológie nikoho nezaujíma.
A preto: lacných nemeckých Turkov, alebo Číňanov, Filipínčanov. Nech tí stavajú slovenské diaľnice!
Po prečítaní tvojich príspevkov vidím, že tebe je všetko jasné. Máš už svojich good boy a bad boys zadelených.
Len, aby jedného krásneho dňa tí good boys nevytiahli na teba kudlu. Pretože vieš: "HODNÍ HOŠI MOHOU DĚLAT COKOLIV ŠPATNÉHO"...
@repress
1) Moje odpovede máš, ja tomu čo som napísal verím. Keby som neveril a napísal to, tak by som tam uviedol niečo ako: "aha, našiel som niečo zaujímavé, síce tomu neverím, ale aj tak to sem dám". Takže tomu verím.
2) Ten "chaos" si nemusím vedieť predstaviť, možno naozaj bude na chvíľu na Zemi pripadať 2 metre štvorcové na 1 obyvateľa, ale to predsa nie je dôležité.
3) Presné citácie statí z biblie ti neposkytnem - jednak nie som v nej zbehlý ako Karol, či iný, a jednak sa mi to všetko nechce hľadať. Ale ak chceš, môžeš hľadať kontranázor, teda cez Písmo vyvrátiť moje tvrdenia.
A teraz ty: tvoj názor na zmŕtvychvstanie a na koniec časov?
Chcem len podotknúť, že protestantské kresťanské cirkvi (aj sekty) nemajú zavedený systém (ľudského) "vodcu". Vrátane Jehovových svedkov.
Pripusťme, že to, čo si napísala sa zakladá na pravde - naozaj sa to odohralo. Potom však dotyčná žila v nejakom sne - zdalo sa jej, že ju príliš komandujú a podobne.
Je tam napísané veľmi málo, nie je tam uvedené, kvôli čomu sa vlastne s JS rozišla. Bez toho, že by som poznal JS podrobne, s takmer istotou môžem tvrdiť, že potenciálny guru-systém, v rámci cirkvi to byť nemohol.
Som len náchylný tvrdiť, že sa pravdepodobne rozišla s nejakým pohľadom na nejaký článok viery, na nejakú časť chybného výkladu Písma, keď "cirkev" presadzovala TO a ona bola presvedčená o ONOM.
Nie však pre guru - systém.
Vážená, ak chceš, aby "tvoje slová neboli zbytočné" mala by si sa vyjadrovať PRESNEJŠIE, nielen v duchu: "To nie je pravda."
A teraz ja položím dve otázky:
Ako si predstavuješ "ukončenie" tohoto sveta ty?
A ako si predstavuješ "vzkriesenie" človeka ty? Bude podľa teba vôbec nejaké?
Vážne?! Ináč, VŠETKY citácie, či už Biľaka, alebo Fica v tomto blogu sú VYTRHNUTÉ Z KONTEXTU a akosi postavené do nesprávnej polohy. Či si ty vykladač toho, čo tým chcel Biľak alebo Fico povedať?
No, ak si potom nie si O NIČ LEPŠÍ ako onen vykladač P. Zajac...
Použil si citát: "Róbert Fico začal plniť diabolský plán. Začal sa venovať vlastenectvu."
A "zabudol" si, kto ho vyslovil: člen strany OKS, Konzervatívneho inštitútu, PETER ZAJAC.
Áno, ten (amerikofilný a slovakofóbny aj rusofóbny) Zajac, ktorý sa zastával bombardovania Juhoslávie.
Alebo sa "zastal" H. Malinovej, teda vlastne POCHVÁLIL KOMPLOT proti vláde z r. 2006, policajným zložkám. Alebo "protestoval" proti "brutálnemu zásahu" polície na zápase v Dunajskej Strede
Skrátka: napáchal toho už dosť.
Od neho je POCHVALOU, keď niekoho obviní zo ŠÍRENIA VLASTENECTVA...
Odporúčame