NAJLACNEJŠÍ nie je NAJLEPŠÍ !!!
NAJLACNEJŠÍ nie je NAJLEPŠÍ !!!
Vidím, že trošku hľadáš zádrapku - a prekrúcaš význam slov a viet.
Napísal som: Raz; jedného dňa tu SMRTI NEBUDE.
Potom som napísal: Všetci ľudia budú vzkriesení - jedni pre život a druhí pre (druhú) smrť.
Vysvetlím to: Medzi týmito dvoma katogóriami bude cca 1000-ročný rozdiel. Teda tí, čo budú vzkriesení pre život (a bude to výrazná menšina) vstanú o 1000 rokov skôr ako tí čo už raz umreli a budú zmŕtvychvstaní na odsúdenie (druhú smrť).
Ale je ešte ďalší rozdiel medzi týmito dvoma kategóriami: tí čo vstanú pre (večný) život budú vzkriesení BEZ PORÚCH a BEZ TELESNÝCH VÁD, ktoré mali v živote pred (prvou) smrťou.
Druhá kategória nebude mať také šťastie - ľudia, ktorí vstanú 1000 rokov neskôr budú NIESŤ PRÍZNAKY STAROBY a CHOROBY. Keď už bude táto druhá kategória odsúdená (a zničená), SMRŤ PRESTANE pôsobiť. Prvá kategória ľudí NEBUDE žialiť za druhou kategóriou, hoci tam (určite) budú mať svojich príbuzných.
Veľa som napísal? Znie to hrozivo? Možno, že aj, ale nech!...
Neviem ako si to myslel, ale jasnú väčšinu dôležitých vojen USA vyhrali.
To, že si častokrát prisvojili víťazstvo iných je už druhá vec. A ďalšia vec je tá, že vyhrali aj nepodstatné vojny - Grenada, Panama - a vydávali ich za dôležité.
No a porážka vo Vietname im až tak neublížila, lebo protivník víťazstvo nepovažoval za kľúčové...
"Kto bude mať na zemi večný život? Ako chcete znovu vskriesiť všetkých ľudí, keď sú bez ducha, telo otočené na prach? Čo má Jehova zobrané DNA všetkých a bude klonovať? ..."
Neveriaci nemôže pochopiť, že raz - jedného tu SMRTI NEBUDE.
Áno, všetci ľudia budú vzkriesení - jedni pre život a druhí pre ("druhú") smrť.
A, či to už nazývaš DNA, alebo ako, áno Boh stvoril človeka a môže to urobiť znovu - a pamätá si každú jeho bunku. Neviem, čo je na tomto FANATICKÉ. Viera v niečo mocné, čo si nevieme poriadne uvedomiť?
A ešte posledná vec ja nie som jehovista ani katolík, ale mnohé veci, čo sa týka otázok viery majú viaceré náboženstvá spoločné...
1) Čo je to sficovatieť? Existuje aj zdzurindovatieť?
2) Takých André Gideov, malo Francúzsko počas vojny veľa, ale veď predsa vo väčšine obsadených krajín sa kolaborovalo, netreba ísť ďaleko, toť do susedného protektorátu Böhmen und Mähren, kde takmer 1 milión dobrovoľných prisluhovačov česko-moravsko-sliezkeho sa vyskytlo ochotných pomáhať Nemcom.
No, a niektoré národy vystupovali priateľsky voči Nemcom a pri prvej príležitosti prešli na druhú stranu: Turci, Gréci, Portugalci, Taliani, Rumuni, Maďari, Bulhari.
No a potom sú tu dva národy zhodou okolností slovanské, čo kolaborovali s Nemcami tesne pred vojnou a uzatvárali s Nimi pakty a dohody a všetko vyšlo navnivoč - hovorím o Poliakoch a Srboch...
No a čo takí Briti a Američania - špinaví vychvalovači Hitlera tesne pred vojnou?
No, a ja som myslel práve to, čo bolo predtým, ako sa do toho začali montovať Rusi.
Proste nekomunistický prevrat, ktorý sa zvrhol na komunistický.
1) Nehovor mi o pointe - ty k pointe nedôjdeš nikdy, ja málokedy. Ja viem o čom hovorím, ale TO VÁŠ SVET je veľmi jednoduchí: zlí komunisti, zlí fašisti, dobrí demokrati - to je vaša jednoduchá línia. Lenže ono je to zložitejšie.
2) Socialistické poučky nepoužívam - a neviem, že by som tu použil jedinú z nich. To, že "kapitalizmus" sa rozsype, hoci sa zdá byť úspešný, nie je socialistická poučka.
3) Katastrofické scenáre ovládam - áno, to máš pravdu, mnohé sa nenaplnili, niektoré len o vlások. To, čo nazývaš katastrofické scenáre - to umožňuje pochopiť svet.
4) Rok 89 - a prečo nie? 99% ľudí prežilo cez socializmus do kapitalizmu, čo je na tom?
5) Smer som nikdy nevolil a voliť nemienim.
6) Červenú knižku som nikdy nevlastnil, na rozdiel od teba, ktorý ju skoro vlastnil.
7) Hádam len nie Slobodná Európa a jej žvásty? Ak je to tak, a "Slobodná Európa" im dala nádej, tak oná "nádej" je krutý omyl, nič iné...
Susedovi takisto ukradli horský bicykel priamo z pivničných priestorov. Mal najlepší bicykel aj najlepší zámok. Nadarmo. Zlodej mu zámku jednoducho prepílil.
Sú to už ale roky dozadu. Takže podobný prípad - tie bicykle sú asi v kurze na čiernom trhu - už dlhé roky.
A ja ti poradím - voči vykrádačom bytov, či pivníc je najlepšie nasadiť STOPOVACIEHO PSA. Ak je zlodej z toho istého mesta, tak nemá šancu...
John le Carré: "Fascinující a úděsné. Stewart Steven vydoloval historii, která nahání hrůzu."
The Sunday Times: "Dobrá kniha. Přečetné nitky událostí jsou skvěle spředeny v jednolitý celek... Stewart Steven odkryl nejtajnější fakta."
New Statesman: "Senzační kniha, která vzbudí ve veřejnosti velké rozpaky."
Harry S. Truman: "Pokud do toho vidím, nespokojují se ti chlapci z CIA s tím, aby informovali o válce a podobných událostech, ale jdou dále a dělají své vlastní války, a nikdo nemůže vědět, co právě mají za lubem. Vydávají miliardy dolarů, aby kdekoli podněcovali neklid, jen aby měli něco, o čem by mohli podávat zprávy... Tato služba se vyvinula ve vlastní vládu, která operuje zcela v tajnosti. Tito lidé nepotřebují nikomu skládat účty. To je v demokratické společnosti velmi nebezpečná věc... "
Akce Splinter Factor, která je dodnes svými původci nejpřísněji utajována, prokazuje účast CIA a konkrétně Allana Dullese NA VYVOLÁNÍ PROCESŮ proti významným FUNKCIONÁŘŮM KOMUNISTICKÝCH STRAN zemí střední a východní Evropy. Charakterizuje dramatičnost událostí přímo shakespearovskou krutostí děje a machiavelismem poválečné politiky.
Autor je tlumočí kontrapozicí dvou hlavních osob dramatu, Allana Dullese a J.V.Stalina. Osou děje jsou paralelní osudy Noela Fielda, Allana Dullese a Josefa Swiatła, vysokého důstojníka ministerstva bezpečnosti Polské lidové republiky, který se dal do služeb CIA. Jádrem autorova strhujícího líčení je obraz důsledků této akce především v Československu včetně důvodů, proč právě ono bylo hlavním terčem úderu Action Splinter Factor.
Dokončenie (a vysvetlenie) z toho čo je nižšie - AKO USA PODPOROVALI "KOMUNISTICKÉ REPRESÁLIE" VO VÝCHODNEJ EURÓPE.
Stewart Steven: Komunistické zločiny a CIA; Výbušnina: Operace Splinter Factor
Oč tu jde? Kniha vypráví O PŘÍMÉM PODÍLU americké CIA na procesech v padesátých letech v Maďarsku, Polsku, Bulharsku a v Československu. Odhaluje, proč právě Československo bylo v zájmu globálné strategie americké politiky postiženo nejkrutěji.
Po 17. listopadu 1989 se rozproudila kampaň dokazující, že poválečný vývoj u nás byl DOBOU TEMNA. Za jeden z nejvážnějších důkazů slouží procesy v padesátých letech. Nastal tedy nanejvýš vhodný čas čtenáře seznámit se stanoviskem autora, který svou knihu napsal v rozhořčení nad tím, co se dělo. Opět se tak nestalo. Důvod je prostý: Fakta zachycená v knize vrhají JINÉ SVĚTLO NA AMERICKOU POLITIKU, než jak se dnes líčí.
Chytím ťa za slovo: "veď odvisli tí najtvrdší komunisti, zocelení 2.svetovou vojnou. Pre CIA?"
Áno, presne tak.
Ostatne vieš, prečo boli v 50-tych r. vedené monster procesy proti židom? Veď mnohí komunisti boli židia...
Áno, presne takto ako ty, rozmýšľajú tí, čo si vyberú nejakú blbosť, čo kedysi povedali komunisti a na základe toho chcú ukázať, že Američania s nami NEMALI NIJAKÉ ZÁMERY - a nepodnikali nijaké kroky k zničeniu/obmedzeniu moci Sovietskeho Zväzu nad jeho satelitmi...
Amisráči sa o všeličo snažili. Kuba - myslíš ten (pôvodne nekomunistický) prevrat Fidela Castra proti diktátorovi F. Bastistovi, ktorého mali Amíci tiež v zuboch? A ako sa to všetko zvrtlo na komunistický prevrat, a z Fidela sa zrazu stal komunista...
Po prečítaní knihy KOMUNISTICKÉ ZLOČINY a CIA (autor: Stewart Steven) som presvedčený, že:
1) povojnové represálie komunistov proti komunistom by NEBOLI
2) povojnové represálie komunistov proti nekomunistov by BOLI, ale VÝRAZNE MENŠIE (rozsahom, počtom postihnutých)... Stalin tu zohral len malú úlohu.
Keby si vedel o čom hovorím, tak by si vedel, že "môj svet" je ZLOŽITÝ.
Skrátka - na komunistických represáliách v r. 50-tych mali USA väčší podiel ako Sovietsky Zväz. Proste to tu tak zariadili a mala to byť príprava k niečomu, čo nie celkom vyšlo...
Hlavne, že máš vo všetkom jasno, však?!
Vieš, čo bola operácia Splinter Factor? Mala význam?
A SPÝTAM SA INAK A PRIAMO:
Ak by Američania neurobili to čo urobili v súvislosti s rokmi 1949-1957 vo vzťahu k "Sovietskemu impériu a jeho vazalom" bol by komunistický teror výrazne menší. Alebo: bol by vôbec nejaký?
Boli by vôbec nejaké monster procesy?
Podľa mňa už predvojnové stalinské represálie skončili a NIČ by sa už nekonalo.
Ktosi tu spomenul Miladu Horákovú. Lenže spomenutá a v monster procese odsúdená Horáková bola účastníkom pripravovaného OZBROJENÉHO POVSTANIA proti komunistickej moci.
Nie je to tak, že komunisti ju prinútili priznať sa k niečomu na čom NEMALA ÚČASŤ. Jediné, čo môžem dodať, že rozsah pripravovaného "antikomunistického povstania" je dosť sporná.
Jednoducho - američania (Allan Dules) už v r. 1948 pripravoval pre východnú Európu tri fázy:
1. akcia X
2. operácia Splinter Factor
3. záverečné antikomunistické povstania - nakoniec vo väčšom rozsahu vyuklo IBA V MAĎARSKU.
To, že sa naozaj v krajinách východnej Európy pripravovali "povstania" napovedajú práve tie dva body - teda: akcia X a Operácia Splinter Factor.
Jedna z "buniek" ktorá bola inštruovaná smerom k povstaniu v Československu bola práve bývalá národno-socialistická strana (Horáková, Zenkl, Drtina), či jej zvyšky. No, zaplietli sa do niečoho, čo im prerástlo cez hlavu...
"KERN, M.: Volia už desaťročia rovnako. Národne a populisticky."
A ešte dlhé desaťročia rovnako voliť budú. Som rád, že "demokracia" a "vôľa po slobode" tam nemá šancu...
Odporúčame