Prečo si niektoré osobnosti nášho spoločenského života uzurpujú právo byť tými pravými morálnymi autoritami a kohokoľvek odsudzovať. Kto im dal na to právo? Ja nepotrebujem Havla, Bílú ani Jandu na to, aby som si urobila svoj vlastný názor na vec.
Áno ani mne sa nepáči ako sa pani Vondráčková zachovala, ale ešte viac je mi odporné ako jej chce niekto vstupovať do svedomia, len preto, že sám sa cíti byť lepší ako my ostatní.


