Bohužiaľ, aj keď nerada musím s týmto francúzskym zákonom, ktorý je skutočne diskriminačný, iba súhlasiť. A viete prečo? Z praktického dôvodu. Lebo mi to nepripadá normálne oblečenie. Keby u nás malé dieťa stretlo takto zahalené ženy, tak sa minimálne vyľaká, že čo sú to za mátohy. To nehovorím o hygiene a bezpečnostnom riziku (myslím tým bezproblémové ukrytie odpálenia sa na verejnosti). Áno, pokiaľ bude existovať v Európe hrozba bombových atentátov zo strany moslimských extrémistov, tak takýto zákon je úplne namieste. Veď prečo niekto, kto si pustí do domu hosťa by sa mal nečinne pozerať ako mu tento ničí jeho obyvateľov a príbytok?


