A Nemci odstavujú tri svoje atómky, Francúzi nejakú opravujú...Bajden zrušil plynovod z Kanady - no, šikovný starček!
A Nemci odstavujú tri svoje atómky, Francúzi nejakú opravujú...Bajden zrušil plynovod z Kanady - no, šikovný starček!
Ba, Gazpromu to celkom vyhovuje - čiastočne mu to vyrovnáva straty na SP2. Ale ten voľný predaj - spotový - má len menší objem než kontrahovaný...
No, neviem, Ukrajina má dosť plynu pre svoje obyvateľstvo, nemá ho pre priemysel - ale ten pomaly dodýchava... No, na rozdiel od Poľska Naftogaz UA predsa vraj podpísal zmluvu s Gazpromom. Vo väčšej biede je Poľsko - asi mu už Gazprom nedopraví lacný plyn po mori na rozdiel od amíckeho - ani amíci. Poľsko je majster v umení, ako sa dostať sa vlastnou vinou do srrrkačiek! Celú históriu!
Keď nás prinútili zlikvidovať priemysel, nebolo z čoho dotovať poľnohospodárstvo No - šoková terapia, čo frfleš? :)
My máme kontrakt do r. 2024 . ale rokovať o ďalšom sa už malo! Lenže - s kým? S Čechmi, Nemcami, Rakúšanmi? A budeme cálovať za tranzit!
Aj ukroô vojaci sú na svojej hranici s Ruskom! To nikto ani len nespomenie! Ani to, že Zelený vyhlásil že konflikt sa dá riešiť len vojensky! A to v čase najväčšieho vojenského "cvičenia" v histórii NATO po celých hraniciach RF!!!
Deboš, Putin o tom nerozhoduje! Iný objekt pre svoj žlčovitý pľuvanec nemáš? Kúp si psa! Hoci, aj toho by bolo ľúto..
Ale, no... Putin o tom nerozhoduje - ale Miller,, aj to nie celkom, lebo Gazprom vlastní len 50,05% akcií! Ostatné sú zahraničné firmy! Lenže tie majú asi iné zmluvy...
Nie, tá možnosť nie je, lebo najprv treba plyn vyťažiť, potom objednať loď (ak nie je potrubie) , a doviezť - za dva týždne! Lebo prednosť majú dohodnuté dlhodobé kontrakty. Maďari, Rakúšania, Srbi, ba aj Turci sa smejú do hrsti - a my máme - zatiaľ - plynu dosť, ale čo po r. 2024? US-základňu? Bravóóó´!
US plynári sa rozhodli radšej zarobiť v Ázii, ako splniť európske kontrakty. A bruselskí zbabelci sa neodvážia ani fľochnúť na tú stranu, ktorá zavinila zvýšenie cien. A to Gazprom zvýšil dodávky o 11 percent!
Podelia sa, podelia - ale nie s netvormi, ktorí ho už vyše sedem rokov opľúvajú. Vlastne - odjakživa...
To bolo v Kazchstane a na Sibíri, ťažko sa tam dopravovalo. Ale v 70. rokoch už nie.
Dementele, ke´d svetové ceny ropy vyskočili po Suezskej kríze, ZSSR nám ďalej dodával ropu a plyn za dohodnuté ceny! Čo to trepeš, ke´d nemáš šajnu? A my sme im mohli - aj v RVHP - predávať topánky, lietadlá L34 tuším (cvičebné), písacie stroje, odevy, potraviny, lieky, s ich pomocou naši inžinieri a lekári si zarobili v Líbyi, Sýrii, Egypte...... teraz vyrábame pre Nemcov, Rakúšanov, Talianov, Britov...!!! a nepredávame skoro nič!
To nebola ani tak zbrojárska lobby, ako samotný F€Đ.(Vydal červené USD založené na striebre. (Na tomto zákone, ktorý nezušili, vydával aj Trump menu, kontrolovanú min. zahraničia...)
Čo to táraš? Čokoláda? Mali sme mliečnu aj horkú (tá je zdravšia), pod prísnymi normami ako všetky potraviny. FIGARO má dodnes tú receptúru, aj keď už patrí zahraničnej firme! Mandarínky min. v 80. rokoch vždy boli, "krásne vianočné figúrky???" Krajší staniol ti chýbal? Často je v tých čokoládkach priveľa cukru, smotany, ochucovadlá!
Dovolenky boli nielen v rámci RVHP, ale aj na devízový prísľub min. raz za päť rokov, do Juhoslávie aj častejšie! A netušíš, prečo? Lebo západ nás embargoval, nemohli sme tam predávať tovar, a tak sme mali málo devíz!!! Boli na potrebnejšie veci - lekárske e vedecké prístroje, lieky, naše veľvyslanectvá, svetové výstavy! Ja som bola v 83. na ceste loďou po Stredozemnom mori, ruskou loďou! Bez protekcie! Bolo to drahé - viac ako nábytková stena v obývačke... Okrem toho Rusi dobre vedeli, prečo nepodporovať cestovný ruch smerom na západ - lebo ich "disidenti" mohli vyžiť iba tak, že začali opľúvať Sojuz!
Vzal reklamu nielen na pizzu. ale aj na kečup! (Kerryho?)
O Stalinovi nevieš nič okrem Chruščovových drístoch, tak mlč.
A to nie je všetko - ešte mnohé nevieme! (Utajené.) Dal zlikvidovať aj nové zbrane, ktoré neboli v zmluvách o odzbrojení! Odovzdal dokonca projekty nových zbraní! A zaplatil aj CÁRSKE DLHY, ktoré Lenin odmietol - lebo to by museli "spojenci" zaplatiť aj zničené fabriky, mestá a dediny, umelecké predmety, cárske zlato (v Londýne!), aj v USA, železničné trate a prístavy, vykradnuté lesy (drevo, kožušiny).., za invázie 14 štátov počas občianskej vojny!!! Je to škodca.
Odporúčame