Komentár: Slovensko má prvú prezidentku
Ďalšia zaujímavá analýza, ktorú dali na ČT bola o perspektíve ku slovenským parlamentným voľbám. Hovorila o snahe a ambícii Kisku založiť politickú stranu v snahe kandidovať v parlamentných voľbách
Analytik tam povedal zaujímavú myšlienku, ktorou asi slovenských liberálov a pravičiarov veľmi nepotešil. Povedal totiž, že ak Kiska založí stranu, pomože tým de facto Smeru, pretože ešte viac rozdrobí voličov pravice a tým zvýši šance Smeru na víťazstvo a skladanie novej vlády...
To pre opozíciu nie je dobrá správa. Navyše, moj osobný tip je, že Šefčovič sa bude viac angažovať vo vnútroštátnej politike, čo by Smeru určite pomohlo
Takže aj preto asi to vystúpenie Štefunka a Beblavého okamžite po Čaputovej