v noci som sledoval volebnú reláciu ČT24 a mali tam celkom rozumných analytikov. Jedným z nich bol (a to ma prekvapilo najviac, lebo bol veľmi objektívny) aj Karol Lováš
Veľmi zaujímavou časťou rozboru bolo, že pri volebnej účasti okolo 40% (ešte neboli známe definitívne výsledky) a pri zisku 58% vlastne Čaputová oslovila v skutočnosti 25% voličov, čo je veľmi slabý mandát, dokonca najslabší v dejinách priamych volieb na Slovensku
V kontraste s tým potom Čaputová v prvom vystúpení básnila o veľmi silnom mandáte...čo na to povedať?
Druhou vecou, ktorá ma zaujala bolo ich vyjadrenie o tom, že tieto voľby,aj keď prehraté, zvýšia Šefčovičove šance pri ďalšom výbere Eurokomisií. Keď si človek spomenie,ako sa mu Kiska vyhrážal,aby pamätal na svoju bruselskú kariéru, musí sa na Kiskovi pobaviť. Je to úbohý tragéd

