Ak by to bolo takto, potom je to pre neho oveľa horšia známka, pretože týmto iba dokazuje svoju nekompetenciu a že ešte na takúto pozíciu mentálne nedozrel (a pravdepodobne ani nikdy nedozrie...)
Keby aspoň trochu premýšľal, ako inteligentný, vzdelaný človek, vobec by sa k výberu nevyjadroval a potom sa rozhodol podľa seba
Tým by zabránil tej priam chorobnej hystérii, ktorá okolo tohto výberu nastala a aj tak by nakoniec urobil podľa seba. Tak nejako to zvykne robiť český prezident Zeman, ktorý takto nakoniec vždy presadí svoj pohľad na vec
To by ale Kiska musel prestať premýšľať, ako rozmanané decko vplyvného nomenklatúrneho kádra, ktoré si vždy presadilo to, čo chcelo. Niekedy aj detským dupotom nožičkami. On však ani len netuší, že toto možu robiť malé deti, ale rozhodne nie prezident republiky.
Prezident by mal mať vo svojom vystupovaní a konaní určitý stupeň nonšalancie a hlavne inteligencie. To však Kiskovi evidentne chýba


