Fico a Kresák môžu za ústavných sudcov voliť samých seba, tvrdí právnik Peter Wilfling
Kým pri Kresákovom mene zaznievajú súhlasné hlasy, šéfa strany Smer-SD obhajujú najmä vlastní poslanci.
To je taká chrumkavá vetička, až človek nevie, či sa má z týchto "odborníkov" smiať, alebo nad nimi plakať. Ak kandiduje poslanec Kresák, je to v poriadku, ale ak kandiduje poslanec Fico, je to problém. A títo nás idú poučovať o demokraci... Aké úbohé...
Ďalšou vecou, ktorá ma v tejto "kauze" zaujala je to, že doteraz parlament vždy hlasoval v tajnej voľbe, ktorú si naši "demokrati" presadili hneď po 89-tom s odovodnením, že tým chcú zabrániť, aby poslanci hlasovali neslobodne, len podľa toho,ako im prikážu strany. A teraz odrazu chcú, aby hlasovali verejne a dokonca podľa toho, ako im prikážu nejaké "mimovládky" a "neziskovky"???
To je choré!!!!
Treťou vecou, ktorá ma zaráža v tomto článku je to,že Via Yuris bola zakladaná, ako rýdzo odborná organizácia právnikov, tak prečo sa nevyjadruje ku problémom právnikov (a že ich nie je málo...), ale ku politickým záležitostiam?