SaS označila Matečnú za pravú ruku temných kleptokratických záujmov
O tom,ako popredali ziskové časti nemocníc (CT, röntgeny, a pod.) súkromníkom a nemocniciam nechali iba tie časti,ktoré nik nechcel,ani nemá zmysel rozprávať
Zajac vtedy prenádherne rozprával,ako je štát hnusný hospodár, a ako t súkromníci vedia skvele riadiť. Vsledok? Stačí jeden príklad za všetky:
Nemocnica vo Svidníku bola postavená za socializmu,ako výstavná nemocnica. Po privatizácii Pentou (pre ktorú Zajac a SaS už roky kopú), postupne upadala. Postupne porušili oddelenia,ktoré fungovali,naposledy porodnicu a teraz sa rozpráva,že z nej bude doliečovacie zariadenie,alebo dokonca penzión pre seniorov. Tu je krásny príklad,ako im ide záujmy obyvateľov...
Len voľte SaS a podobných "expertov" a funkčné nemocnice budú možno v Bratislave,Košiciach,Žiline. Pacienti z ostatných tam budú dochádzať. Veď predsa pravičiari vedia najlepšie,čo ľudia potrebujú. Akurát nepovedia,že nie všetci ľudia,ale ľudia z Penty a podobných spolkov...