" Pavučina " je obklopená politickými skrachovanými existenciami a ani náhodou nemôže byť náhradou SDKÚ , ktorá posunula Slovensko historicky dopredu . Nerozumiem slovu pajác. Asi sa dívaš často do zrkadla ... a každého vidíš ako seba .
" Pavučina " je obklopená politickými skrachovanými existenciami a ani náhodou nemôže byť náhradou SDKÚ , ktorá posunula Slovensko historicky dopredu . Nerozumiem slovu pajác. Asi sa dívaš často do zrkadla ... a každého vidíš ako seba .
Pán Frešo doteraz nepochopil ,že SDKÚ má šancu ,ale len bez neho. Od kedy sa postavil do čela SDKU stratili hlasy celej mojej rodiny, už len pre Váš nepríjemný výzor. Pán Frešo ,kto Vás platí za likvidáciu SDKÚ? Súhlasím ,že v SDKÚ sú ešte pracovití ľudia ,len im prosím Vás nezavadzajte .
Tak to býva kurz dole a akcie hore. Tí čo zarábajú peniaze na kurzových špekuláciách si zase pomohli. Teraz sa nabalia na EURe ,predtým na zlate a potom sa pustia na kovy ,alebo iné komodity. Finančná pumpa funguje. Na obrovské zisky stačí výkyv aj menej ako 1% . Stačí mať pár 10 tok miliárd . Nečudujme sa ,že je trend koncentrovania majetku v rukách 1% ľudí . Takáto schémy fungujú donekonečna ....a zmeniť to môže len výskyt tzv. čiernej labute, ktoré vždy menili dejiny. Nemusí to však byť vojna ako si mnohí myslia. Bude to objav , vynález , alebo aktivita, ktorú nikto neočakáva a dokonca dnes o nej ani netuší , ale vzhľadom na prekvapivosť zmení hodnoty celého ľudstva .
Bežný výkyv Eura mierne dole bude kompenzovaný takým istým rastom hneď v pondelok . Výkyv 2% stačí na výborný zárobok menovým špekulantom , ktorý odišli od zlata a teraz sa zaoberajú kurzom EUR/USD . V pondelok sa zase dočítame o príčinách a dôvodoch od rôznych analytikov , ktorí svojimi rečami vždy niečo konštatujú ,ale nič nepovedia čo bude v nasledujúcom období . Momentálne všetci vravia , že EURO klesne ,ale ak to tak nebude zostávajú na svojich miestach aby v budúcnosti šírili iné bludy . Po EUR e sa zase vrhnú na burzu kovov a takto to ide dookola. Pumpa na peniaze funguje . Veď vlastne o nič viac ani nemôže ísť. Pred pár týždňami vytlačili doláre američania a pozrite sa USD stúpa. Má to logiku ? Pre špekulantov áno .
Prednedávnom sa bohatý rýpali v zlate, potom na kovovej burze a teraz si niekto zmyslel ,že ide zarobiť na kurzoch. Keď sa už vyblázni tu ,tak prejde na komodity iného typu a potom akcie a dlhopisy. Stačí mať veľa peňazí a presúvať hore dole a pumpička funguje ....
To čo sa prezentuje na grafe k článku je bežný výkyv kurzu . Ak by ste dali inú mierku ,tak by si to nikto ani nevšimol . Začiatkom týždňa sa vráti na pôvodnú úroveň a skupina analytikov platených za kecy budú zase špekuľovať čo za tým bolo . Nito z nich však nebol prepustení za nesprávny odhad , ktorý kedykoľvek vyslovili aj keď bol totálne stupídny . Keby sme nedržali takýchto darmožráčov , ktorý huckajú k pohybom na finančnom trhu , aby boháči s balíkmi peňazí zarábali na poklesoch a rastoch mien , samotná mena by nemala dôvod padať ,alebo klesať a ráno budúi rožky stáť rovnako ako včera .
Euro bude mať hodnotu takú ako si ho budeme ceniť my v Európe . Prepáčte ,ale ja si pamätám Euro oproti doláru ešte nižšie pod paritou a čo sa stalo za ten čas ?
Priemer vzniká z rôznych čísiel. Predpokladám ,že pri Tvojich žlčových reakciách Ty tento priemer nezvýšiš skôr ho skoriguješ k nižším číslam :-)
Dôležité je ,že si sa zasmial .. aj keď to čo som napísal je popis toho čo bolo a čo bude :)
Väčšinou pravda vyvoláva ostré reakcie . Bolo to a bude to presne tak ako som napísal,aj keby ste sa všetci postavili na hlavu :-)
Predpokladám ,že to mohlo byť pri inej situácii na trhu s akciami, dlhopismi ,atď ( a nelimitovaní vládnymi zmenami ) ešte horšie , ale pozor aj presne naopak a dnes by nadávali tí čo sú v prvom pilieri. Čo by potom urobila vláda ? Myslím si ,že vláda hľadá len zámienku na likvidáciu II. piliera . Som zvedavý kto mne vyrovná moje straty z toho ,že mám vklady na 1% a mohol som ich mať na nejakom dlhopisovom fonde u ktorého bol nárast za rok 10% ?
Niekedy mám dojem,že dnes niekto čaká 1:1 z oboch pilierov a nikto neberie do úvahy pomer odvodov ktoré sa zmenili z 1:1 pár rokov až 3,5:1 iných pár rokov ,ktoré sú časovo vkladané medzi 1 a 2 pilier individuálne 5:1,6:1,...... Prosím spočítajte si to koľko môže byť dnes dôchodok z 2 piliera . Z toho vyplýva ,že na 15 EUR môže mať niekto 1 EUR z 2. pilera čo je pri 40EUR z druhého piliera 600 EUR z prvého spolu 640 EUR a stále je to férové. Tieto pomery sa budú postupne meniť až dosiahne ak sa nezmení pomer odvodov na 3,5 EUR z 1 vého k 1 EUR z druhého ( ked sa odvádza 14% : 4 %) a tak bez zmien v systéme to bude možno 700 z prvého a 200 z druhého spolu 900 a stále to bude férové akurát 700 pôjde zo soc. poisťovne a 200 s komerčnej , Všetko závisí od pomeru odvodov a dĺžky pôsobenia poistnca v I. a II. pilieri
Štát predával podniky na vyrovnávanie deficitu dôchodkového systému . Teraz musí odfinancovať bez trestania kohokoľvek prechodné obdobie ...
Neverím , že sa zase našiel niekto kto chce potrestať tých čo už viac ako 10 rokov zodpovedne pristupujú k možnostiam nášho trojpilierového dôchodkového systému . Tí ,ktorí sú v ňom už dávno pochopili , že z ničoho zázrak nemôže byť a čakajú z neho len malé príspevky k dôchodku možno s podobnými stratami ako v II. pilieri . Bolo to však slobodné rozhodnutie odkiaľ sa dalo vystúpiť , vyplatiť , ........ Znovu krok Siete k tomu aby jej preferencie klesali . Kým sa ten Rado Procházka obklopil? Myslím ,že férový postoj strany Sieť by mal trvať na II. pilieri pretože sem išli peniaze zo štandardnej výšky poistenia , ktorý sa postupne za niekoľko desiatok rokov musí pretransformovať až nakoniec nahradí I. pilier a III. pilier bude slúžiť ako dobrovoľné pripoistenie . Prosím prestante robiť chaos !!!!
Priebežný pilier - povinný ,ktorý zabezpečí aby nikto nedostával sociálny dôchodok po dosiahnutí dôchodkového veku zdarma a dnes tretí v ktorom si každý individuálne riadi svoj účet ak chce. To by však malo platiť pre tých čo vstupjú teraz do dôchodkového systému. Dnes nie je dobré nedať diferencovaný dôchodok tým čo tvrdo robili s tým , že sa o nich štát spravodlivo postará. My sme dnešné možnosti zabezpečiť sa niečím iným nemali ( pár výnimiek za socializmu existovalo )
Tak je... škoda ,že sme v obrovskej nevýhode so starými členským štátmi v EÚ , ktoré profitujú z dlhodobosti ich penzijných systémov. aj keď máme rovnaké podmienky aj tak sú odlišné ...
Nemyslím si ,že sú pravicoví ,alebo ľavicoví ,dokonca ani nie hlupáci . Nakoniec sa to všetko môže obrátiť a DDS kové portfóliá začnú zarábať .Problémom je , že ak by aj výrazne zarábali , tak si pravdepodobne väčšinu zhrabnú pre seba správcovia a nikto o tom ani nebude vedieť ,že ich dôchodok mohol byť podstatne vyšší . Problémom je ,že ľudia nevedia odhadnúť riziko svojich rozhodnutí a neustálymi záchrannými krokmi nás vláda stále učí neniesť zodpovednosť za svoje rozhodnutia
Pán premiér ,nebolo by vhodné aby DDS ky investovali do diaľníc z rovnakými výnosmi ako sa sľubuje súkromným investorom ?
Odporúčame