Myslím ,že táto diskusia je cenzurovaná a nie je v súlade s právom na slobodu prejavu. Čím si to zaslúžili tí čo sa nesprávajú v súlade s prirodzeným ľudským správaním ?
Myslím ,že táto diskusia je cenzurovaná a nie je v súlade s právom na slobodu prejavu. Čím si to zaslúžili tí čo sa nesprávajú v súlade s prirodzeným ľudským správaním ?
Táto pani naverí tomu čo hovorí. Jej "tliapaniny" v TV boli otrasné. Ani sa však nečudujem ,lebo tvrdí niečo čo je výrazná blbosť
Mohli sme zostať sociálnym štátom ,len sme sa nemali správať v roku 1989 akoby nám niečo chýbalo . Závideli sme tým v čele , že mali o niečo viac ? Dnes máme takýchto ľudí s veľkým majetkom tisíce akurát tí ostatní sú ešte chudobnejší
V starých "západných" štátoch nič také nemuseli realizovať , pretože tam funguje dlhodobo princíp súkromného vlastníctva a zodpovednosti za financovanie seba a svojej rodiny a každý si musel vytvoriť svoje zásoby na prežitie pre prípad krízy a dôchodku. Našim problémom je ,že sme prešli z jedného systému všeľudového vlastníctva do druhého súkromného ako osoby s "holou riťou". Keby sme boli dostali do vienka štartovací kapitál podľa nášho podielu na tvorbe spoločného vlastníctva v minulosti ,tak by sa časť občanov nášho štátu nemusela vôbec sťažovať. Bohužiaľ takmer nikto sme nedostali nič ,alebo našťastie ? Aspoň si nemáme čo vykrikovať :)
Treba povedať ,že II. pilier je jeden z mála jasných projektov ,ktoré určite nemajú znaky pyramídy o ktorej sa mnohý neodborníci snažia hovoriť v jeho súvislosti .V II. pilieri má každý svoje konto. Ak by to bola pyramída ,tak by sa použili na vyplácanie financie bez ohľadu na osobné konto. Peňazí je tam dosť ( 6,5 mld EUR) , lenže pozor na rozdiel od pyramídy sa nedajú bezhlavo použiť. Pyramídou sa dnes javí skôr I. pilier ,ale za to dnešný sporitelia nemôžu . Tento problém si musí vyriešiť štát dotáciou výplat dôchodkov bez adekvátnych príjmov do systému ... Privatizácia skončila a kontrola únikov financií z privatizovaných spoločnosti je stále neefektívna čomu bráni aj to ,že sa to považuje za porušovanie jedného z princípov slobody pohybu financií v EÚ , ktoré nám končia mimo Slovenska , pričom vylepšujú bilancie štátnych rozpočtov iných krajín . Čo tak sa zamerať na kontrolu toho za čo nám peniažky utekajú von ? Koľko predražených služieb poskytujú z vonku materské spoločnosti?
Bolo by dobré keby vláda radšej jasne povedala , že rezignovala na reštrukturalizáciu dôchodkového systému , alebo , že chce posunúť jej začiatok do budúcna .Musím však povedať ,že tým sa ale nezbaví povinnosti riešiť vyplácanie v I. pilieri dotáciou systému zo štátneho rozpočtu . Dnešní dôchodcovia ,ale ani budúci nemôžu za to , že sme demograficky tak ako sme . Čím neskôr skončí z reformou DS ,tým viac bude musieť investovať do vyrovnávania bilancie príjmov a výdajov do dnešného dôchodkového systému
II. pilier je jeden z mála jasných projektov ,ktoré určite nemajú znaky pyramídy.V II. pilieri má každý svoje konto. Ak by to bola pyramída ,tak by sa použili na vyplácanie financie bez ohľadu na osobné konto. Peňazí je tam dosť ( 6,5 mld EUR) , lenže pozor na rozdiel od pyramídy sa nedajú bezhlavo použiť. Pyramídou sa dnes javí skôr I. pilier ,ale za to dnešný sporitelia nemôžu . Tento problém si musí vyriešiť štát dotáciou výplat dôchodkov bez adekvátnych príjmov do systému ...
Dokonca nemuseli do neho vstúpiť. Kto im kázal. Kto čítal tlač a počúval médiá mal dosť info aby sa rozhodol. Kto nepočúval doporučenia ten by mal rozmýšľať nad sebou a nie nad inými
Mali málo času aby plánované kroky realizovali. To čo malo priniesť pre budúcnosť pozitíva je snaha zlikvidovať bez posúdenia vplyvu na dlhodobý vývoj spoločnosti
Prepáč , ale presne to isté si myslím ja. Len tupec nevie posúdiť ,že spomínaná kalícia sa výrazne podielala na našom začlenení do EÚ a eurozóny. Kto si myslí ,že to boli kroky proti našim záujmom ,tak to už je naozaj tupec.
Nedávno nakupovali zlato, potom sa prepadlo lebo už všetko čo potrebovali predať predali a zpozbierali dosť na to aby mohli zarobené peniaze investovať do dolárov, ktoré včas predajú a neskôr zarobia na posilňovaní EURa . Potom sa pustia do komoditných búrz a takto sa to točí dookola . Tí čo to iniciujú majú pumpu na peniaze . Dôležité je teraz kričať , že EURo oslabne a treba kupovať USD , však musia tie doláre ,ktoré nedávno nakúpili pri vyššom kurze niekomu predať.Všetci sa dívame na hru burzových špekulantov a my im v tom svojou naivitou uveriť informáciám ,ktoré programovo distribuujú ,pomáhame
Prepáčte ,ale informovanosť nezávisí len od médií ako TV a rozhlas. Dne vieme viac z netu a z bulváru ,ktorý mnohokrát preháňa ...
Doporučil by som počkať na oficiálne výsledky a rokovania o zostavení vlády. Výhra ešte nemusí nič znamenať. Treba spraviť vládu a prijímať zákony. Potom sa dá o niečom hovoriť. Myslíte si ,že víťazstvo mení všetko čo dnes existuje. Aj u nás vyhral Smer a ľuďom zvyšuje vek do dôchodku ,nezvyšuje dôchodky ,ale ich len prerozdeľuje vyššie znižuje a nižšie zvyšuje . V zásade sa nič zásadné nemení . Podobne to bude aj s Gréckom .
Kto si vybral iný ako štandardný spôsob života v prirodzenej rodine bol to jeho výber. Nech však nechce mať všetko zároveň to čo k prirodzenej rodine patrí. Ak som si vybral život na juhu Slovenska nemôžem žiadať aby som mal za domom aj Tatry . Nič mu však nebráni do Tatier sa presťahovať , ale potom nebude mať pri sebe šíru rovinu. Jedine ak by sa presťahoval preč zo Slovenska . Svet je veľký a hranice nikoho dnes neobmedzujú ...
Prepáčte , ale diaľnice nemajú nič spoločné s tým či je , alebo nie je v regióne zamestnanie . Je to len jeden z testov investorov ako sa dajú ľudia v tom ktorom regióne zdierať. Pochodil som veľa priemyslených podnikov v zahraničí , kde som síce docestoval lietadlom ,potom chvíľu diaľncou a potom z diaľnice hodinu a koľkokrát aj viac po štandardných cestách mnohokrát užších ako sú tie naše , kým sme sa dostali k nemu a priemysel tam napriek tomu kvitol. Problémom je dostatok pracovnej sily ochotnej pracovať v danom priemysle. Problém južného Slovenska ja ten ,že každý z nich chce robiť ,ale popritom sa musí starať aj o hopodárstvo a nevie si predstaviť robiť dlhšie ,alebo soboty nedele ,lebo sa musí starať aj o svoje hektáre
Ficovu poltiku síce neobdivujem ,ale v týchto otázkach má jasno. Pojem rodina je známy a aj kto je súčasťou rodiny ( z wikipédie ) : Rodina je biosociálna skupina (primárna skupina) tvorená aspoň jedným rodičom a dieťaťom. Je malou sociálnou skupinou, tvorenou jednotlivcami spätými manželstvom, pokrvným príbuzenstvom alebo adopciou. Členovia rodiny sa riadia ustálenými vzormi správania sa, každý člen rodiny plní určitú sociálnu úlohu. Rodina má reprodukčnú, výchovnú (je to výchovná inštitúcia), ekonomickú prípadne výrobnú (je ekonomickou inštitúciou), ochrannú, emocionálnu funkciu.
Rodina ako prostredie, s ktorým sme najviac spätí, nás výrazne ovplyvňuje a my ovplyvňujeme ju. Vytvára vlastné kultúrne prostredie, ktoré formuje osobnosť detí. Ale je aj obrazom doby a jej politických, sociálnych, ekonomických, kultúrnych, ekologických a iných podmienok a zásad. Rodina je prvá skupina, ktorej členom sa človek stáva hneď po svojom narodení.
Dnes to isté vieme o Ficovi. Zdá sa ,že sa história opakuje .. To čo sa nás týka bytostne ,tak o tom sa pravdu nedozvieme ..... Tam sa manipuluje s informáciami ,tak ako to vyhovuje pánom sveta a ich posluhovačom ...
Predpokladám ,že samotný obchvat odvráti hrozbu kolapsu dopravy v Bratislave a okolí a nie PPP projekt . PPP je len spôsob financovania . Prečo sa používajú také zavádzajúce titulky? Kto potrebuje manipulovať s vedomím občanov ?
Pán Benoît Coeuré považuje rozhodnutie podporiť ekonomiku nákupmi vládnych dlhopisov za prácu ,ale konať už majú iní. Politici potom niečo schvália a robiť budú nakoniec občania EÚ. Ak by sme na to pozreli z hľadiska príjmov , tak p. Benoît Coeuré si svojou účasťou na rozhodnutí zarobil 1 000 000 EUR ,politici zoberú desať tisíce a občania budú za pár EUR drať svoje ruky , aby prežili a minuli svoje peniaze na stravu a energie . Dajte viac ľuďom , ktorý žijú od výplaty po výplatu a ekonomika sa rozhýbe , len tak budete oči otvárať
Odporúčame