Dnes už bohužiaľ nie, šanca bola pred začatím vojny - USA odmietlo o neutralite Ukrajiny rokovať, šanca bola aj mesiac po začatí bojov - Zelenskyj opustil rokovanie na nátlak britského predsedu vlády.
Dnes už bohužiaľ nie, šanca bola pred začatím vojny - USA odmietlo o neutralite Ukrajiny rokovať, šanca bola aj mesiac po začatí bojov - Zelenskyj opustil rokovanie na nátlak britského predsedu vlády.
Píšem to tu stále, že ukončenie vojny majú v rukách Ukrajinci, keď si dajú dole Zelenského Rusi s nimi radi vyrokujú mier. A presne preto musí vojna trvať dlho, veľmi dlho až to nakoniec tým Ukrajincom dôjde...
Presne, propaganda funguje z oboch strán, v každom prípade Bachmut už za chvíľu končí pokiaľ Ukrajinci niečo nespravia s ich ofenzívou. Rusom pomalý postup absolútne vyhovuje, tak uvidíme čo budeš ďalší bod, ktorý budú dobýjať ďalší rok ak sa nič nezmení. Nakoniec ale Ukrajincom dôjde živá sila, to je zákonité, keďže majú oveľa menšie zdroje.
Ešte, že sa nad tým zasmeješ.
Pozri si nejaké vojenské príručky - uviaznuť na území ktoré je ako písmeno U obkľúčené z 3 strán a so zastrieľaným delostrelectvom v ktorom majú mimochodom Rusi obrovskú prevahu tak to je čistý mlynček na mäso. A nezáleží na tom kto útočí, obrovská prevaha v delostrelectve proste nedáva Ukrajincom šancu...
Ak tento trend na Ukrajine zostane aj naďalej - minimálne 500 mŕtvych Ukrajincov denne ako dlho to ešte Ukrajina vydrží? Jedného pekného dňa sa jednoducho ľudská sila Ukrajincom minie a potom nastúpia Rusi a prejdú blitzkriegom celý zvyšok Ukrajiny. Minimálny pomer strát Ukrajincov a Rusov je 5:1 v prospech Rusov s tým sa predsa vojna vyhrať nedá tak o čo vlastne Západu na Ukrajine ide?
Prečo sa asi Rusi neponáhľajú s dobýjaním Ukrajiny a realizujú sa už celý rok v Bachmute? Ukrajinci im sami lezú do Bachmutu ako ovce na porážku, myslím, že sa to mihlo aj manistreamom, že koľko hodín je výdrž ukrajinských mobikov v Bachmute a neviem či to neboli 4 hodiny. Okrem toho prečo by dobýjali a ničili celú Ukrajinu keď im stačí dobýjať Bachmut, kde už zahynulo niekoľko desiatok tisíc Ukrajincov, denne ich je viac ako 500.
Tým, že Mexičania nechcú Rusko v Mexiku by som si nebol celkom istý, na USA tam majú veľmi ťažké srdce. Lenže Rusi to nikdy neurobia pretože vedia, že by to mohlo skončiť vojnou. Ukrajinci jednoducho nemajú nárok ísť do NATO pretože to Rusko nikdy nemôže dopustiť, ak áno znamenalo by to jeho koniec. Poliaci sú v NATO a nič sa nedeje ale Ukrajinci tam byť nemôžu, pretože rakety s jadrovými hlavicami na jeho území majú dolet do Moskvy len niekoľko minút. A to by znamenalo skôr či neskôr jadrovú apokalypsu, stačí malá chyba...
A kto ho bude nenávidieť, na Slovensku takých ako ty je len málo. Väčšina ľudí je buď neutrálna alebo Rusko podporuje.
Poliaci to sú iná fajta, keď si nedajú pozor dopadnú zle, ale to je na nich.
A Anglosasi? Tým ide len o moc nezáleží im na Ukrajincoch, Poliakoch ani Slovákoch.
gejza keď takto budeme pokračovať admin nám zmaže celé vlákno, týmto ho pozdravujem a pripomínam, že zákony sú platné pre všetkých rovnako.
Budem s tebou súhlasiť, že Rusko nemá čo robiť na Ukrajine keď mi vysvetlíš čo na Ukrajine robí NATO. To je to isté ako keby sa v Mexiku začalo rozťahovať Rusko.
Ukrajinci mali vlastný štát, ale nezadarilo sa im. Bol to asi najskorumpovanejší štát v Európe a k tomu ešte ten prevrat v 2014 roku. Možno by stálo za to zvážiť či naozaj chcú svoj štát a ak áno mali by začať znova a pod dozorom Ruska by to mohlo dopadnúť lepšie.
Ak ho odstránia to bude znamenať, že majú vojny na dlhší čas plné zuby, bude to veľké víťazstvo Ruska a ja im ho prajem. Vieš ako je ťažké obyčajným ľuďom vzbúriť sa, ak sa to stane, zmení to Ukrajinu, nebude už také ľahké ju zatiahnuť do vojny.
Neviem ako dlho ešte budeme musieť čakať, nie som Sybila. Ako píšem čaká sa na to kým to dôjde samotným Ukrajincom. Kým si Ukrajinci nezvolia sami mier, len to bude záruka mierového spolužitia zvyšku Ukrajiny a Ruska, alebo sa spraví demilitarizovaná zóna ak sa to vyvŕbi inak.
Nie, vojna sa potiahne ešte dlho, všetko závisí ako sa bude vyvíjať situácia s Taiwanom, ale ak sa tam nič neudeje potiahne sa to ešte roky. Rozhodnutie je na Ukrajincoch, tí musia odstrániť Zelenského...
Zatiaľ to tak vyzerá len v propagande, realita je úplne niekde inde, no nič počkáme si.
No a čo sa týka nových zbraní zdá sa, že Rusko vedie v kvalite a kvantite hypersonických rakiet. Takisto zbraň súdneho dňa - poseidon zatiaľ majú len Rusi a Severná Kórea niečo prehlásila, ale tam to nie je isté.
Dôvody prečo Západ prehráva vo vojenskej výrobe vieš veľmi dobre ty, mne stačí, že na Rusko Západ vo vojnovej výrobe nemá a tipujem, že sa to tak skoro nezmení, takže toľko k akémusi číslu HDP.
Rusi sa svojho času vyjadrili, že teraz je pre nich lepšia horúca vojna so Západom a nie studená. A myslím, že mali pravdu, NATO sa odzbrojí, Ukrajina stratí väčšinu chlapov a konečne môže nastať dlhodobý mier. Toto prechodné obdobie presunu moci z jedného zdroja k viacerým by nemohlo prejsť bez vojny, Anglosasi to proste inak nevedia, celá história nám to potvrdzuje.
A tie reči o neschopnosti ruskej armády, to je určené plebsu, odborníci vedia, že Rusi to zďaleka nerozbalili naplno a ani sa nechystajú, oni budú musieť s Ukrajincami žiť v jednom štáte...
Čo hovoríš na Jána 8:34 až 36:
34 Ježiš im povedal: „Veru, veru, hovorím vám: Každý, kto pácha hriech, je otrok. 35 A otrok neostáva v dome navždy; navždy ostáva syn. 36 Až keď vás Syn vyslobodí, budete naozaj slobodní.
O čom je tu reč a ako sa to líši od toho čo hovorí autor?
Pretože oboje je o tom istom. Kto je otrok v dome ak nie naše ego? A kto je syn boží ak nie naša božská podstata o ktorej hovorí autor blogu?
Slovania mali svojich Bohov, teraz nám zostal len ten židovský. Pokresťančovanie sa nedialo v rukavičkách, veru nie. Zobrali nám spôsob života, zobrali nám našich Bohov, takže teraz nám zostáva len modliť sa k tomu ich Bohu. Takto vyzerá poroba.
Odporúčame