Ako za II. svetovej: Medvedev prečítal šéfom zbrojárskych fabrík Stalinov telegram
Sa tu odbavujete, pravda je však len jedna, kolektívny Západ nemá na Rusko vo vojnovej výrobe a to predznamenáva výsledok vojny na Ukrajine.
Západ začal vojnu proti Rusku na Ukrajine, pre vysvetlenie Ukrajina boli hneď na začiatku ŠVO porazená. Bez pomoci Západu by vojna dávno skončila. Západ teda začal vojnu na Ukrajine, ale nie je schopný ju vyhrať a tak prichádzajú platby pretože vojna je drahá záležitosť. Ukrajina platí živou silou a územím a infraštruktúrou, Európa platí peniazmi a stratou konkurencie priemyslu a teda odpriemyseľňovaním a USA platia zrýchľovaním straty hegemónie a dedolarizácie sveta. USA na vojne získavajú vo forme zvyšovania zakázok pre zbrojný priemysel. Rusko stráca šancu na rozvoj - všetko musí ísť na vojnu, na druhej strane ako víťaz získa prestíž. Ak som niečo zabudol doplňte ma.