Klameš, v RVHP sme z Ruska mali oveľa lacnejšie suroviny ako boli svetové ceny, takže to bolo naopak.
Klameš, v RVHP sme z Ruska mali oveľa lacnejšie suroviny ako boli svetové ceny, takže to bolo naopak.
Rusko nebola strana v Minských dohodách, dohodu uzavreli separatívne republiky a oficiálna Ukrajina a na dodržiavanie dohôd malo dozerať Nemecko a Francúzsko.
Ukrajina mala vstup do NATO dokonca v ústave, takže skôr alebo neskôr by do NATO vstúpila a skôr alebo neskôr by na jej území boli rozmiestnené jadrové rakety mieriace na Moskvu.
Tu je výpis z RTVS(https://spravy.rtvs.sk/2022/02/rusko-ziada-s…):
Moskva podľa kópie listu citovaného ruskými agentúrami opakuje svoje požiadavky na stiahnutie síl Severoatlantickej aliancie zo strednej a východnej Európy a znovu chce záruky toho, že Ukrajine neumožnia vstup do NATO. Ak Rusko nedostane záväzné záruky, hrozí opatreniami „vojensko-technického charakteru“.
Z uvedeného je zrejmé, že je to vojna medzi mocnosťami a Ukrajina to schytáva a Európa tiež(ekonomicky). Tak nechápem prečo tú vojnu podporuješ, jej vedenie nie je v našom záujme mojom ani tvojom.
Klameš, Rusko chcelo mier pred začiatkom vojny žiadalo rokovania a hádaj kto na to hodil bobek. Chcelo len neutralitu Ukrajiny a lepší prístup k ruskej národnosti. Mesiac po začiatku vojny prebiehali nádejné rokovania medzi ukrajinskou a ruskou delegáciou a tie zrušil britský premiér.
To, že Rusko anektovalo územia kde žije veľká ruská enkláva má tiež svoju príčinu a to zjavnú neschopnosť ukrajinskej strany dohodnúť sa, klamstvo Západu o Minských dohodách(vyjadrenie Merkelovej) a teda neexistencia seriózneho partnera, ktorý by zaistil dodržiavanie dohôd. Rusko sa o svojich obyvateľov postará, nik už ich nebude šikanovať a zabíjať.
No a ako zdôvodníš Karibskú krízu, vtedy bol agresor USA? a bola z toho takmer 3 sv. vojna.
Dnes je agresorom USA, vopchalo sa do ruskej zóny kde nemá čo robiť a na mierové výzvy nereagovalo. Vojna je toho výsledkom. Rusko nemôže pripustiť rakety na ukrajinskom území namierená na Moskvu. Rusom by potom neostal žiaden reakčný čas v prípade prvého útoku NATO a to jednoducho nemôžu pripustiť.
Európa pácha ekonomickú samovraždu - bez lacných energo nosičov z Ruska nebude konkurencie schopná. Žaba sa ešte chvíľu povarí a napokon sa Európa vráti s prosíkom k Rusku, pretože potom je tu len africká budúcnosť a tá nebude po vôli mnohým ľuďom.
A vojna na Ukrajine? Nik z bojujúcich strán(Ukrajina, Rusko, NATO) nemá záujem o mier a tak ideme do víťazného konca. Zatiaľ to vyzerá na víťazstvo Ruska, ich vojnová výroba a ľudské rezervy je niečo čomu sa druhá strana tak rýchlo nevyrovná...
Vojna sa dá ukončiť len rokovaním, aj totálnu kapituláciu musí niekto podpísať a odobriť podmienky.
Vojna vôbec nemusela byť a dá sa kedykoľvek ukončiť, len chýba vôľa dnes už z oboch strán, pre objektivitu musím povedať, že strana ktorá chcela rokovať bolo Rusko.
Je to šialené, že ľudstvo ešte nedospelo do štádia, kedy odmietne vojnu, teda zábavku bohatých, pretože obyčajnému Ukrajincovi nemôže stáť za to bojovať zo svojim susedom len kvôli tomu, aby si mohol povedať, že jeho vláda, ktorá mimochodom vládne veľmi zle, bude v Kyjeve alebo v Moskve.
Demokracia je slovo, ktorým sa tu kde kto oháňa, ale vyriešiť situáciu na Ukrajine pomocou referenda to je nemysliteľné, načo je nám teda demokracia, keď nedokáže vyriešiť ani takú základnú vec kto chce mať kde vládu a zabrániť vojne.
Chvíľu pred rozpadom sa NATO zväčšuje, zábava musí byť.
Aký terorizmus veď Tatarsky sa samo zavraždil celkom ako náš Lučanský, veď tá busta bola jeho celkom ako tepláky na, ktoré sa Lučanský sám obesil.
Mysľou sa myslí mysliaci princíp, teda naša časť, ktorá generuje myšlienky.
Túžba po poznaní je dobrá vec skorpion, ale v tomto ti nepomôžem, ak prežiješ smrť svojho ega potom sa môžeme o tom porozprávať.
Ako píšem v mysli odpoveď nenájdeš tú je potrebné prežiť!
Nato, aby sme mohli niečo prežiť musíme byť nato pripravení, ak by takáto skúsenosť k tebe aj prišla skorpion neudržíš ju, pretože by si okamžite začal analyzovať, spúšťal by si strachy(čo ak je to útok démona a podobne). A aby sme niečomu mohli porozumieť musíme na to hľadieť dlhší čas.
Skutočné duchovno spočíva v porozumení životu, kto z nás sa ale čestne snaží porozumieť životu? Na to, aby sme mu mohli porozumieť z neho musíme vystúpiť a teda prestať podliehať klamu ega. Verím, že sú takí medzi nami a ich počet bude narastať.
Skutočné porozumenie životu nespočíva v práci mysle, tá tomu práve zabraňuje, spomeňte si na svoje detstvo, keď ste ešte všetko prijímali bez analyzovania a hlavne užívali si života bez očakávania čohosi, len jednoduchou prítomnosťou v danom okamihu...
Ak by som dnes mal vybrať duchovnú literatúru pre hľadajúceho tak vyberám bhagavdgítu, určite nie bibliu. Tá jednoduchosť a presné triafanie do cieľa, tomu sa hovorí nadčasovosť:
Ten kto vidí Boha
v každom v stvorení,
žije nesmrteľne
medzi smrteľníkmi
taký človek poznal pravdu.
Nuž Západ prestáva byť pupok sveta, pomaly to dôjde každému. Západ čaká úpadok, pretože je na tom morálne ďaleko najhoršie.
Ja chcem len proste žiť v mieri nepotrebujem vojenské zábavky, ale ak ma donútia vrátim im to.
A čo takto príklad 2 sv. vojna a Francúzsko.
V tomto súhlasím s autorom, ale na druhej strane chápem aj cirkev, ako by mohla pripustiť, že sa môže mýliť, veď ide o jej živobytie. Takže ideme ďalej a postupne ako sa ľudia budú vyvíjať stále menej ich bude veriť na živého Boha spred tisícok rokov, je to zákonité každá stopa v ľudských dejinách sa časom zoslabuje.
Ščul sa to láme, bude Západ eskalovať alebo nebude? Ak áno pôjdeme na Ukrajinu bojovať za USA, ja proti Rusom bojovať nepôjdem, ak to bude nutné zoberiem zo sebou nejakého veliteľa...
S niekým kto pripravuje ofenzívu nemôžeš jednať o prímerí, len ho využije na posilnenie vojenských síl(nejde mu v žiadnom prípade o mier).
Doláče ti nepomôžu ak budeš mať guľku v hlave, uvidíme, ale po neúspešnej ofenzíve sa môže niekto z nižšieho riadenia rozhodnúť pre zmenu a spoločnosť pôjde za ním, už bude správne uvarená...
Po ukrajinskej ofenzíve ak bude neúspešná, čo si myslím, že bude, môže dôjsť na Ukrajine k prevratu a tak by sa mohlo stať, že prídu o riadenie. Pokiaľ konflikt nechcú ďalej eskalovať dochádzajú im zmysluplné možnosti.
Súhlasím, iba dodám, že máme v podstate iba jednu možnosť - decentralizáciu, pokiaľ by sa aj podarilo realizovať unifikáciu dovoľujem si tvrdiť, že vesmír sa na to dívať nebude a ľudstvo by zase začalo od začiatku...
Odporúčame