Všetci majú napožičané - štáty, firmy aj obyčajní ľudia. Mňa by len zaujímalo komu vlastne všetci dlžia. Tipujem, že ľudia a firmy dlžia komerčným bankám, komu ale dlžia štáty? Veď to sú obrovské peniaze, ako to, že nikomu nechýbajú?
Všetci majú napožičané - štáty, firmy aj obyčajní ľudia. Mňa by len zaujímalo komu vlastne všetci dlžia. Tipujem, že ľudia a firmy dlžia komerčným bankám, komu ale dlžia štáty? Veď to sú obrovské peniaze, ako to, že nikomu nechýbajú?
Pomaly, pomaličky sa to pretláča. Sám zvedavý kedy to priznajú naplno, že už dávno spolupracujú s mimozemšťanmi.
Viem, že Izraeliti boli projektom egyptského kňazstva.
Len sa snažím poukázať, že údajný Boh Jehova neplní svoje slová, že účelu stvoriť poslušnú masu, ktorá je oddaná nacionálnemu Bohu bolo podriadené všetko. Aj tak to trvalo 40 rokov(2 generácie) putovania púšťou(ktorá sa dá prejsť za niekoľko týždňov), kým sa im podarilo vymyť mozgy.
Na tie časy úžasný projekt, myslím ale, že sa im v priebehu dejín naozaj oplatil. Vypovedá to ale o tom, že tí vládnucí, ktorí majú pôvod v Egypte pracujú v dlhodobej škále...
No dajme tomu,že desatoro nadiktoval Boh. A vzápätí, alebo pred tým(nechce sa mi to pozerať a na poradí nezáleží) Mojžišovi prikázal aby vyvraždil svojich súkmeňovcov kvôli zlatému teľaťu. Kto verí takému Bohu, ktorý nedodrží ani len svoje slovo, sám stojí za fajku...
Podľa istých zdrojov žijeme v období kalijugy teda temného obdobia života ľudstva. To, že sme sa dostali na pokraj ekologickej, vojenskej i ekonomickej katastrofy je fakt. Ale krízy sú dobré na to, aby človeka prebudili, oni ho prinútia uvedomiť si čo je dôležité. V raste utrpenia je možné vidieť to dobré, ktorému dáva šancu nakoniec zvíťaziť v prekonaní toho živočíšneho a nastolení toho duchovného. Pohyb je ale večný a ak sa aj podarí tým vládnucim nastoliť diktatúru brutálnejšiu než čokoľvek čo ľudstvo doteraz zažilo, bude to okamih ich konca. Už nebude kam ísť, ako zväčšovať svoju moc, už bude možné len ísť smerom k slobode...
Dobrý článok,vynikajúci záver. Dnes som mal v noci taký záblesk a v ňom som videl ako málo mi môžeme ovplyvniť zo svojho života, nieto zo sveta. Jednoducho s odosobnením je život ľahší, kto to ale dokáže?
Život v hmote je vždy sprevádzaný utrpením a nejde tu ani tak o nedokonalosť hmoty, ale o to, že vonkajšie podmienky sú odrazom nášho vnútra, hoci obyčajný človek verí, že je tomu naopak. Nie je. Dnes už dosť ľudí má zabezpečené živobytie tak, že nemusí strádať a predsa nie sú šťastní.
Utrpenie v tomto živote nie je samoúčelné a nie je spôsobené inými bytosťami(diablom napr.). Vyplýva z nás samotných, je potrebné preto, aby sme sa vyvinuli, pokročili.
Zbavenie sa strachu napr. nie je až také jednoduché, preto musí človek dosť pokročiť a zbavenie sa ega je nevyhnutnou podmienkou k tomu. Takže ten váš raj s udržaním ega je blud.
Život v hmote nie je konečným cieľom, lepšie povedané neexistuje konečný cieľ. Existuje len tu a teraz a totálne prežívanie skutočnosti. Pre človeka žijúceho v egu je to nepochopiteľné, ale tam smerujeme...
Tak vy by ste chceli raj. Kde by bola vonkajšia realita riadená nejakým Bohom, ktorý by vám dal vonkajšie istoty za to, že ho budete uctievať.
Problém je, že by to nefungovalo, aj keby sa taký Boh našiel. Aj keď ten by ale skôr či neskôr skĺzol skôr ku strachu ako donucovaciemu prostriedku(k vynúteniu uctievania). Pretože ten je na bežného človeka oveľa účinnejší. Problém je ten, že ego teda prebývanie v tele a mysli si vyžaduje problémy, pretože bez nich stráca silu. My pre udržanie ega totiž potrebujeme problémy a utrpenie. My nedokážeme udržať jednu myšlienku ani po dobu piatich minút, nieto celú večnosť(oslavu Boha).
To v čo veríte je blud a to nie kvôli nejakému Bohu ale kvôli nám samotným.
Každý z nás už skúsil niečo vytvoriť z hmoty, takže vie koľko to dá námahy. Je veľmi ťažké uveriť, že náhoda môže niečo stvoriť, nech už má k dispozícii koľkokoľvek času, práve naopak čím viac času tým väčší chaos. Takže uveriť ateizmu nie je vecou rozumu ale skôr emócií, to už ale skôr súvisí s osobnou históriou toho ktorého človeka.
Nemusíme mať presné odpovede, aby sme vedeli, že za stvorením je inteligencia. Otázne je skôr čo je to za inteligenciu a kde sa vzala. Na Zemi je toľko náboženstiev a toľko svätých kníh, že uveriť jednej sa zdá byť rovnako pochabé ako veriť ateizmu, ak pravda človek niečo nezdedil po predkoch.
Nevedomosť je to s čím sa na Zem rodíme a malo by to byť aj to s čím odchádzame, ak sme k sebe naozaj úprimní.
No tak to áno, to je naozaj najväčší problém ľudstva, aby sa podriadilo krvilačnej beštii. Ak by to urobilo to by len bola budúcnosť...
Našťastie jeho moc je obmedzená prejavuje sa len prostredníctvom ľudí, ktorí ho poslúchajú. Ak ich tu nebude jeho vplyv na dianie tu na Zemi bude minimálne. Takže áno je to dôležitá otázka, hlavne pre tých, ktorí ho poslúchajú, aby s tým prestali...
To je taký starý zenový príbeh: Pribehne žiak k učiteľovi a kričí už chápem, že všetko je len ilúzia. Nie som tu ja ani ty, nič nie je skutočné. Tu majster vytiahne palicu a začne ňou žiaka mlátiť hlava, nehlava. Žiak sa zadúša hnevom, bolesťou a slzami. A majster mu hovorí, keď je všetko neskutočné, odkiaľ sa teda berie tvoja bolesť a hnev?
Na rovine atómov je všetko neskutočné, je tu len vírenie atómov. Na rovine javov je to ale pre nás skutočné...
Och, vždy keď vidím také množstvo textu, tak viem, že to musí byť ďaleko od Pravdy. Majstri vždy vedeli vyjadriť Pravdu niekoľkými slovami.
Niektoré výroky čo hovorí sú pravdivé - napr. to o poznaní seba samého. My ale nie sme ego, ego v skutočnosti neexistuje, je to len naša nevedomosť. Naša božská podstata je v skutočnosti nesmrteľná, je to pozorovací princíp. Ten bude vždy aj keď už nebude tela alebo mysle na pozorovanie.
Chodíme sem na to, aby sme sa učili, aby sme spoznávali rôzne formy vedomia, aj to ľudské napr. teda plne zamerané do vonkajšieho sveta. Chodíme sem prežívať svoje príbehy, rôzne emócie a vzťahy. Je to taká božská hra na bytosti, tak prečo si ju nezahrať.
Tento život je kratučká epizóda našej existencie. Tento citát nie je z mojej hlavy: Pobyt tu na Zemi(všetky životy) - To je ako keď kráčate dlhou cestou a pri ceste je kvetina, zohnete sa ovoniate ju...
ZSSR za čias Stalina bola veľmoc. Niekde som čítal, že Churchill mal plány začať 3. sv. vojnu, krátko po dosiahnutí demarkačnej čiary(páde Nemecka). Rýchly pád Berlína ho okrem iného presvedčil, aby to nerobil.
Rusko bolo po občianskej vojne krajina v troskách, už predtým nebola veľmi industrializovaná. Bolševici ale dokázali Rusko postaviť na nohy, aj za cenu ľudských obetí, inak by už dnes Rusko neexistovalo. Od Chruščova to ale išlo dole vodou. Komunistická elita chcela vládu, moc a peniaze v oveľa väčšej miere ako mali(socializmus bol oveľa menej parazitický systém ako ten dnešný). Preto to riadili k jeho pádu, trvalo to 40 rokov ale dočkali sa. Tým chcem povedať, že to nebola revolúcia, ale riadený rozpad. Rusko je ale Bohom milovaná krajina a tak tam dnes majú Putina. Preto taká nenávisť proti Rusku, dnes už malo poskytovať zdroje západným parazitom.
Presne tak a v prvom rade ty Skorpion. Nechce sa mi to hľadať ale ty to iste dobre vieš kde to v biblii je o zemi Kanaán, ktorých obyvateľov Izraeliti vyvraždili okradli ich o pôdu a majetok a to všetko z príkazu hospodina, ktorý je láskou. Iste sa dajú nájsť aj ďalšie príklady kde Demiurg alias Jehova prikazoval Izraelitom vraždiť a plieniť.
Kristus nemá nič spoločné s Jehovom, Kristus sem prišiel zmeniť to otrasné židovské náboženstvo a nič na tom nezmenia ani slová, ktoré mu židia vložili do úst pri písaní evanjelií.
To nie je Jehova, jeho pravé meno je Demiurg. Áno tu na Zemi sa o ňom vie, nie všetci mu uverili rozprávku o pravom Bohu stvoriteľovi.
Otázka je čo je to bytosť - ak pripustíme, že Zem je bytosť, alebo celý vesmír je bytosť, prečo by aj živočíšny druh nemohol byť bytosť.
Napr. človek je bytosť ale zahrňuje v sebe veľké množstvo baktérií a buniek, čo sú iste tiež bytosti. A tie v sebe zahrňujú molekuly a atómy a to sú tiež bytosti a tie v sebe zahrňujú protóny, neutróny, elektróny a to budú tiež bytosti. A tak môžeme zase postupovať nahor. Existencia sú teda bytosti vnorené do seba.
Ani jedno ani druhé. Kliešť si vyvinul končatiny pretože ich potreboval, teda presnejšie inteligencia, ktorá je za každých živočíšnym druhom.
Tí "primitívi" berú život so všetkým čo prináša, oni vedia, že keď má byť dieťa príspevok do spoločnosti(kmeňa) musí byť silné. My sa dokážeme postarať o postihnuté dieťa, pretože naša spoločnosť nám to dovoľuje. Potiaľ to vyzerá vyrovnane, každý robí čo môže.
My sa ale dokážeme trápiť ak očakávané dieťa stratíme, pretože sme ochotní preň urobiť všetko, aby prežilo. Oni vedia, že sa musí snažiť aj to dieťa, že mnoho vecí je na ňom. No a keď to u nás to dieťa nezvládne dávame si to za vinu, prípadne celému svetu. Je to naozaj znak vyspelosti? Vyspelý človek by mal byť natoľko bdelý, aby si na dlho neznečistil vnútro negatívnymi emóciami, zvlášť keď ide o záležitosť na ktorú nemohol mať žiaden vplyv.
Janko vyjadruješ sa tu o veciach o ktorých nemáš páru. Duchovno neznamená život odtrhnutý od reality práve naopak. Duchovno znamená intenzívnejšie prežívanie reality, ktorému už nebráni softwérová výbava, teda rôzne programy z detstva a rôzne múry z názorov a presvedčení. Duchovno znamená zbavenie sa pokryvených šošoviek, ktoré sme si počas života nasadili. Pravé duchovno znamená poznanie ako fungujeme, postupný prechod od periférie k stredu bytosti.
Janko tu spomína pokrok. Čo je ale pokrok v jeho ponímaní? Je to množstvo vyrobených tankov, stíhačiek, nosičov atómových bômb, alebo je to množstvo vyrobených áut, televízorov, mobilov...? Tento pokrok ľudstvo doviedol na hranu vojenskej a ekologickej katastrofy.
Prečo bola vlastne zlomená moc cirkvi? Francúzskou revolúciou bola definitívne zlomená moc cirkvi nad spoločnosťou. V tejto elito / ľud(hnoj) spoločnosti kde chce vládnuca elita dosiahnuť neobmedzenú moc je tento tkzv. pokrok teda vývoj spoločnosti viac či menej riadený vládnucou vrstvou. Cirkev bola vždy strážkyňou morálky a túto jej úlohu nebolo ľahké naštrbiť preto sa mocní rozhodli zlomiť vládu cirkvi nad spoločnosťou. Problém je v tom, že oni dokážu vládnuť len ľudu, ktorý bude približne na ich úrovni.
Majstri nám hovoria, že pre to aby pokročili museli zlomiť moc prírody. Aby sa človek vnímaním presunul do stredu svojej bytosti, musí sa preň to čo sa deje na jej periférii stať menej dôležité, príťažlivé...
Odporúčame